Forum

win 2008 serverda d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win 2008 serverda domain user group hakkında

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba  win 2008 server kurulu olan bır server var dc durumda   active directoryde  kullanıcı olusturdum default olarak domain user group uye

kullanıcı adı  client  olsun   bu kullanıcı ıstedıgı domaıne uye ola biliyor domain user group uye  bu engellene bılırmı kullanıcı domaıne kendını admin hakkına sahıp ola n kullanıcı ıle domaıne uye ola bılsın bılgısayarlar ola bılırmı

Gönderildi : 22/01/2009 22:39

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Sevgili efecan,

bi dönüp yazdığın mesajı okur musun? yahu işkence çekiyorum senin yazdığın iki cümleyi anlamak için.

Lütfen biraz dikkatli ve noktalama işaretlerine dikkat ederek yaz. Rica ediyorum.

Soruna gelince; kullanıcı eğer bilgisayarında local admin ise domaine alabilir / çıkarabilir.

Gönderildi : 22/01/2009 23:15

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

aceleye denk geldi hocam tamam bundan sonra dikkat edecem.

şöle anlatayım   activede açılmıs bir user var ve domain user group dahil

diyelimki sıfır bilgisayar alandık ağ kablosunu taktık ve ve etki alanı yazdık kullanıcı adı ve şifresi sordu  oraya domain user olan kullanıcının kullanıcı adını ve şifresini yazdık ve domaine girdi bu normalmi hocam  ben aslında  sadece bilgisayarlar domain girerken ya admin şifresi ile domaine üye olsun yada admin hakkına sahip kullanıcı ile domaine üye olsun

Gönderildi : 22/01/2009 23:29

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Server tarafında start -> run -> gpedit.msc 

Computer Configuration--> Windows Settings--> Security Settings--> Local Policies--> User Rights Assginment

burdaki kullanıcılar domaine makina dahil edebilir veya cikarabilir

kolay gelsin

Gönderildi : 23/01/2009 12:35

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

cevabınıza gore seceneklerden sunu uyguladım add worstation to domain kullanıcı olarak administrator group ekledım dogru secenegı yaptım sanırım

Gönderildi : 23/01/2009 15:25

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

şunu fark ettim xp pro kurulmus sıfır bılgısayarda domain user hakkına sahip  herhangı bır kullanıcı ıle domaıne uye ola bılıyor ama dıyelımkı domaınden cıkartıp baska bır domaın user  hakkına sahıp  kullanıcı ıle domaıne uye olmuyor ılk domaine alan kullanıcı ıle denedıgımde uye yapa bılıyor   ama ılk domaıne uye yaptıgım kullanıcı ıle baska bir domaine uye olmuş bilgisayarda uyelıkten cıkartıp tekrar uye yapmak ıstedıgımde yapmıyor sadece o bılgısayarada yapıyor. ılkte olsa sonda olsun hıcbırı yapamasın uye sadece  admin hakkı olan yapsın

Gönderildi : 23/01/2009 19:07

Paylaş: