Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vpn

12 Yazılar
8 Üyeler
0 Reactions
474 Görüntüleme
(@carlito9310)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba 2003 server da vpn kurdum bir kullanıcı oluşturdum dial izni verdim grup oluşturdum kullanıcıyı buna üye yaptım daha sonra vpn de server özelliklerinde orda bağlanacak kullanıcılar için ip atadım bir policy oluşturdum protokoleri kurdum oluşturduğum grubu policy e gösterdim grant verdim modemden server ip sine vpn 1723 portunu açtım.fakat internet üzerinden bağlanamıyor vpn e 721 hata kodunu veriyor sanal makina kurdum kendi pc me ordan bağlanabiliyor ama uzaktan bağlanılamıyor server a modemim airties rt102 acaba bunun sebebi ne olabilir.teşekkürler

not:modem ve makinadaki firewall kapalı veya açık şekildede denedim oradada izin verdim.

Gönderildi : 02/01/2009 00:01

(@selimselveroglu)
Gönderiler: 205
Estimable Member

Merhabalar;

Hakan hocam'ın konuyla ilgili aşağıdaki linkte yer alan makalesini okuma şansınız oldu mu? Belki bir noktada atladığınız bir yer vardır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/16/routing-and-remote-access-ile-l2tp-vpn.aspx

kolay gelsin

Gönderildi : 02/01/2009 01:31

(@carlito9310)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet onu okudum fakat olmadı galiba benim sorunum modem ile ilgili acaba modemde yukarıda bahsettiğim ayarlar dışında bir şey varmı veya nerde hata yapıyorum.

Gönderildi : 02/01/2009 04:04

(@eroldursun)
Gönderiler: 2174
Famed Member

firmware update yap airtiesle görüşün bazen siteye koymadıkları firmware updateleri olabiliyor

Gönderildi : 02/01/2009 04:09

(@CihanOzdemir)
Gönderiler: 2
New Member

firmware update yap airtiesle görüşün bazen siteye koymadıkları firmware updateleri olabiliyor

Evet kesinlikle katılıyorum.Sitede toplam 2 mesajım var ikisi de bu konuyla alakalı 🙂 Çünkü çok uğraştırmıştı beni başkasının gereksiz yere benim gibi bu konu hakkında vakit kaybetmesini istemem. Airties ile görüşmeni tavsiye ediyorum.

İyi günler...

Gönderildi : 02/01/2009 18:19

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

evet onu okudum fakat olmadı galiba benim sorunum modem ile ilgili acaba modemde yukarıda bahsettiğim ayarlar dışında bir şey varmı veya nerde hata yapıyorum.

Merhaba

Son durum nedir ?

Gönderildi : 03/01/2009 18:55

(@carlito9310)
Eminent Member
Konu başlatıcı

sorun aynen devam ediyor hatta smtp portunu açtım exchange kurulu server da dişarı mail atıyorum fakat mail alamıyorum driver update ettim yine aynı.

Gönderildi : 07/01/2009 22:00

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Madem sorunun modemden oldugunu düşünüyorsunuz peki Neden baska bir modemle test etmiyorsunuz?

Gönderildi : 07/01/2009 22:49

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Client tarafında NAT - T olmalı, eğer şirketteki VPN, NAT' ın arkasındaysa, o NAT' ın da NAT - T olması gerekir -t (Traversal)

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/bb878090(en-us).aspx

Gönderildi : 07/01/2009 23:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

sorun aynen devam ediyor hatta smtp portunu açtım exchange kurulu server da dişarı mail atıyorum fakat mail alamıyorum driver update ettim yine aynı.

Merhaba,

Farklı bir marka modem ile deneyebilirmisiniz?

Gönderildi : 07/01/2009 23:49

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Son Durum Nedir ?

Gönderildi : 08/01/2009 20:22

(@carlito9310)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

cevaplarınız için teşekkürler

benim kurduğum server evde deneme amaçlı o yüzden donanım olarak fazla alternatifim yok airties rt102 de vpn pass through özelliği var ama neden direk almiyo onu anlamadım mesela https,http,ftp,smtp,remote desktop,telnet port yönlendirme il ayrı bir ayar yapmadan açabiliyorum sorunsuz çalişiyo acaba ayrı bir ayar yada yazılım varmıdır modeme eklenebilir.airties e bir kaç kez mail atmama rağmen bana cevap yazmadılar.

not:başka bir arkadaşimin server ında  picatel ile denedik  oldu; airtieste bi çözüm yokmu

Gönderildi : 10/01/2009 18:49

Paylaş: