Forum

no network provider...

Bildirimler
Hepsini Temizle

no network provider accepted the given network path

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
730 Görüntüleme
(@alezii)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Server 2003 Standart işletim sistemi olan server ve 10 client var. Clientlara tanımladığımız map driverlarına açmak istediğimizde ve servera run:\\ ile gitmek istediğimde  no network ''provider accepted the given network path '' hatası alıyorum. Server tarafına baktığımda My Computer \Manage\ Shared Folders klasörünün altındaki Shared,session,open folder klasörlerini açmak istediğimde ise ;

The Following error occurred while reading the list of shares for Windows Clients

Error 2114 :The Server service is not started

Diye bir hata alıyorum. Serverı yeniden başlattığımda sorun düzeliyor. Serverı yeniden başlattığımda galiba duran servis tekrar çalışıyor.Ancak gün içinde tekrar aynı sorunu yaşıyorum. Hangi Servisin durduğunu ve  ne sebeple durduğunu çözemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 01/01/2009 19:10

(@BilalARI)
Gönderiler: 131
Estimable Member

aşağıdaki linki incelermisin

http://support.microsoft.com/kb/269375

Gönderildi : 01/01/2009 19:30

(@alezii)
Active Member
Konu başlatıcı

Linkteki açıklamada HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Services/Netlogona geldiğimde ne yapmam gerektiğini anlayamadım?

Gönderildi : 01/01/2009 19:40

(@huseyinbagdadioglu)
Gönderiler: 177
Estimable Member

Merhaba ''LanmanServer'' yazarak eklemeniz gerektiğini anlatıyor.

Gönderildi : 01/01/2009 19:47

(@alezii)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Dediklerinizi yaptım. Ama sonuç yine aynı 🙁 Bazen de Generic Host Process fpr Win32 Services hatası alıyorum ve dosya paylaşımlarım iptal oluyor makine de AD yok Sadece Dosya paylaşımı kullanılıyor. Yardımlarınızı beklliyorum . Lütfen

Gönderildi : 02/01/2009 03:08

(@alezii)
Active Member
Konu başlatıcı

linkteki resimde hatanın resmi var.

Gönderildi : 02/01/2009 03:18

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba Server 2003 Standart işletim sistemi olan server ve 10 client var. Clientlara tanımladığımız map driverlarına açmak istediğimizde ve servera run:\\ ile gitmek istediğimde  no network ''provider accepted the given network path '' hatası alıyorum. Server tarafına baktığımda My Computer \Manage\ Shared Folders klasörünün altındaki Shared,session,open folder klasörlerini açmak istediğimde ise ;

The Following error occurred while reading the list of shares for Windows Clients

Error 2114 :The Server service is not started

Diye bir hata alıyorum. Serverı yeniden başlattığımda sorun düzeliyor. Serverı yeniden başlattığımda galiba duran servis tekrar çalışıyor.Ancak gün içinde tekrar aynı sorunu yaşıyorum. Hangi Servisin durduğunu ve  ne sebeple durduğunu çözemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yazdıklarınıza göre düşüncem servislerden bir tanesi duruyor.Siz restart edince serverı servis tekrar başlıyor.Loglarda bir hata varmı bakarmısınız?

Gönderildi : 03/01/2009 17:23

(@fatihusta)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Güvenlik Duvarını kapatın, sorun düzelecekktir.

Gönderildi : 29/11/2012 13:07

(@fatihusta)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Server tarafında Güvenlik Duvarını kapatın, sorun düzelecekktir.

Gönderildi : 29/11/2012 13:08

Paylaş: