Forum

client laptopuyla d...

Bildirimler
Hepsini Temizle

client laptopuyla dısardayken bilgisayarını acamıyor

16 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
523 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar bir sorun varda gpo lar ilemi bilmiyorum size sorayım dedim çözümü ne olur dedim şimdi active directory yapısı windows 2008 enterprise client dubaie gidecek yurttışına simdi sikayeti sudur eve laptopunu götürüp login olmaya calısınca acılmıyor makina login olurken donup kalıyor yani login olamıyor.ama sirkete gelince networkunu takıp acınca küt diye cok hızlı acılıyor

verilen hatada resimdedir dısarda bilgisayarın acınca verdigi hatadır.

Gönderildi : 30/12/2008 14:03

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

merhaba ;

RPC hatası ise System policy^deki RPC filtrelerindendir. ... isa ve dc olan bir ortamda logon sorunları rpc den kaynaklanıyordur ...

Gönderildi : 30/12/2008 14:31

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

yani......

şimdi bakın isa yok ortamda varda frewall olarak degilde proxy olarak kullanılıyor bu arkadas sadece bilgisayarını acıcak sirkete bağlanmak icindegil yani laptopun var sirkettesin sonra evine götürüp acmak istiyorsun bukadar ama acamıyor

Gönderildi : 30/12/2008 14:41

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Honorable Member

Peki sadece o notebook tamı sorun bu sekılde  , dıger kullanıcılar network kablosunu cıkartıp , notebooklarını acabılıyorlar mı  ?

Ayrıca o notebook un sıfresı expıre olmus ıse bu hatayı verır , domaıne bır kere takıp senkronıze olması gerekır ..

Gönderildi : 30/12/2008 14:46

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

aslında bu sıkıntılar cogu clientte var ben pek ciddiye almamıstım yazılımcı arkadasım yurtdısına cıkacağı icin bu sorun cözme gereginde bulundum

Gönderildi : 30/12/2008 15:26

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Bu tür clientların internet üzerinden domain'e bağlanabilmeleri için ne kullanıyorsunuz?Vpn,Rpc Over https,Outlook Anywhere.

Amaç sadece domain'e logon mu olmak?Aynı zamanda mail trafiğinin sağlanması mı?

Gönderildi : 30/12/2008 15:31

(@Anonim)

Merhaba ;

Server 2003 uzerınde  Default Policy uzerınde  COMPUTER CONFIGURATION / WINDOWS SETTINGS / SECURITY SETTINGS / LOCAL POLICIES /  SECURITY OPTIONS  altında INTERACTIVE LOGON : number Of Previous logons to cache  Policy sini  bu tarz  durumlar  ıcın 50 ye  cıkarabılıyorduk ve  clientlar  domain e  ulasamadıgı  durumlar  ıcın 50 defa  cace  den  oturum  acabılıyorlardı .

2008  uzerınde de  aynı  policy  vardır muhakkak  kontrol edebılırsınız.

Teşekkürler.

yani......

şimdi bakın isa yok ortamda varda frewall olarak degilde proxy olarak kullanılıyor bu arkadas sadece bilgisayarını acıcak sirkete bağlanmak icindegil yani laptopun var sirkettesin sonra evine götürüp acmak istiyorsun bukadar ama acamıyor

Gönderildi : 30/12/2008 18:25

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu tür clientların internet üzerinden domain'e bağlanabilmeleri için ne kullanıyorsunuz?Vpn,Rpc Over https,Outlook Anywhere.

Amaç sadece domain'e logon mu olmak?Aynı zamanda mail trafiğinin sağlanması mı?

serhad hocam mail olayı degil şöyle düsünün siz bir personelsiniz laptopunuz var eve gittiniz bilgisayarınızı actınız kullanıcı adınızı ve sifrenizi girdiniz makina acılmıyor yukarda resmide var oyle bir hata veriyor acarken ama ayne laptop sirkete gelince sifre kullanıcı adı giriyor ve çalısıyor.

Gönderildi : 30/12/2008 20:04

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Server 2003 uzerınde  Default Policy uzerınde  COMPUTER CONFIGURATION / WINDOWS SETTINGS / SECURITY SETTINGS / LOCAL POLICIES /  SECURITY OPTIONS  altında INTERACTIVE LOGON : number Of Previous logons to cache  Policy sini  bu tarz  durumlar  ıcın 50 ye  cıkarabılıyorduk ve  clientlar  domain e  ulasamadıgı  durumlar  ıcın 50 defa  cace  den  oturum  acabılıyorlardı .

Teşekkürler.

dediginizi windows 2008 de gpo management de o bilgisayarın OU sunda gpo da ayarı yaptım simdi deniyecegim umarım olur.

yani......

Gönderildi : 30/12/2008 20:08

(@serkanalan)
Gönderiler: 8
Active Member

arkadaşlar policy den sistem lochal olarak  oturum açmaya  kapatılmış.policyden güncelik ayarlarından lochal  oturum açma izni gerekli user  hesabına dahil edilmelidir.

Gönderildi : 30/12/2008 22:57

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar policy den sistem lochal olarak  oturum açmaya  kapatılmış.policyden güncelik ayarlarından lochal  oturum açma izni gerekli user  hesabına dahil edilmelidir.

serkan hocam çok güzel birsey dedinde 🙂 bunu ben nasıl yapacağım policy den.

Gönderildi : 31/12/2008 11:46

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Teşekkürler.

yani......

cumhur hocam yaptım ama olmadı yaa ...

Gönderildi : 31/12/2008 11:56

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Cumhur Beyin gösterdiği yolu DC de Active Directory Users and Computers ta ki ilgili OU üzerinde yada default domain policy üzerinde uygulamalısınız ve bu esnada dıarıda kullanılacak bilgisayar domaine dahil olmalı ve uygulanan policy den etkilenmeli.

Ek olarak http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/library/35958fa8-2e47-4cf9-9f11-5095e5b5525e1033.mspx?mfr=true burayı inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 31/12/2008 15:02

(@Anonim)

Merhaba ;

2003  ıcın  default cache  oturum acma sayısı 10  dur  yanı herhangı  bır ayar yapmasanız da  10 defa Dc  ye  erısılemeyen  durumlarda oturumu acabılıyor olmanız  gerekıyor ,  Loglara  düşen  konuyla  ilgili  herhabgı bı event  var mı ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 31/12/2008 15:49

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaslar çözdüm olayı yardımlarınız iiçin çok tesekkür ederim bu arada gpo ile bayağı hasır nesir oldum yaptıkca ögreniliyormus gpo neyse abi sorunu kaynağı şudur calısanımda vmware kurulu oldugu icinve vmwarede her makina icin bir network kartı ekleyip enable yapılıyor bilirsiniz saten he işte bunlardan dolayı sıkıntı yani client dısarda login olunca gidip bu vmwarede acılan network kartlarında arıyor eee cevap gelmiyince login olamıyor yani bir kullanıcının gidip başka domainde farklı domain user ile login olmaya calıstığı gibi bir olay

iyi seneler diliyorum herkeze kendinize iyi bak çok teşekkür ederim yardımlarınız için

Gönderildi : 31/12/2008 22:34

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Honorable Member

Geri bildirim için teşekkürler ..

Başta Wmvare olduğunu soyledınız daha kolay yardımcı olurduk 🙂

Iyı seneler herkese

Gönderildi : 01/01/2009 00:12

Paylaş: