Forum

the specified user ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

the specified user already exist problemi Problemi

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,169 Görüntüleme
(@fatihakkus)
Gönderiler: 372
Honorable Member
Konu başlatıcı

Domaine yeni bir birlgisayar eklemeye çalıştığımda böyle bir hata veriyor. Bilgisayarın ismini değiştiriyorum.Yine hata veriyor.Değiştirdiğim isimlerin hiç biri aslında domainde yok.Neden böyle bir hata verebilir acaba.

Gönderildi : 29/12/2008 14:07

(@TuncaKAYGISIZ)
Gönderiler: 100
Estimable Member

makinaların ilk kurumu sysprep yapılmadan imaj basarak mı yaptınız. Sid numaraları aynı kaldıgından bu tür sorun olabilir.

Gönderildi : 29/12/2008 16:08

(@fatihakkus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

makinaların ilk kurumu sysprep yapılmadan imaj basarak mı yaptınız. Sid numaraları aynı kaldıgından bu tür sorun olabilir.

Bunu nasıl çözeriz.Yani Sid numaralarını değiştirebilirmiyiz.Ayrıca imaz almadım.Makina domain controller idi.Onun üzerinden active directory yi kaldırdım.dcpromo /forceremoval ile.Sonra şimdi Ana domain controllere bilgisayar olarak tanıtamıyorum.Yukarıda söylediğim hatayı veriyor.

Gönderildi : 29/12/2008 16:38

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ; 

newsid aracı ile  sid leri  değiştirebilirsiniz

ek olarak domaine alırken kullandığınız kullanıcı adı dışında bir kullanıcı adı denermisiniz ?

Gönderildi : 29/12/2008 16:42

(@TuncaKAYGISIZ)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Buradan indirebilirisiniz.

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb897418.aspx

Gönderildi : 29/12/2008 16:42

(@fatihakkus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ; 

newsid aracı ile  sid leri  değiştirebilirsiniz

ek olarak domaine alırken kullandığınız kullanıcı adı dışında bir kullanıcı adı denermisiniz ?

Başka Bir kullanıcı adı ile denedim.Onada full yetkiler verdim.AMa ne yaziki olmadı.newsid de işime yaramadı.Aklımada hiç bir şey gelmiyor.Ne yapacam anlamadım gitti.

Gönderildi : 29/12/2008 17:18

(@fatihakkus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Gönderildi : 29/12/2008 17:47

Paylaş: