Forum

Hyper-V Xp Sp3 Kuru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V Xp Sp3 Kurulum Problemi

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
560 Görüntüleme
(@metinselcuk)
Gönderiler: 341
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar hyper-v üzerine xp pro sp3 kuruyorum fakat  mouse etkinleşmiyor. Kurulum sırasında görüntü kartı kısmında tamam'a basmak için mouse'a ihtiyaç duyuluyor. Mouse çalışmadığından doğal olarak tamam'a basamıyorum. Sorun sizce ne olabilir?

Gönderildi : 29/12/2008 00:10

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Kurulum bitinceye kadar sadace klavye algılanıyor. Yani klavye ile ilerlemeniz lazım daha sonra kurulum bitince Action menüsünden Insert Integration Services Setup Disk'i kurun restarttan sonra mouse'da aktif olacaktır.

Aşağıda Serhat Hocam'ın makalesi mevcut buradan ilk ayarları kontrol ederek yapabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/06/29/microsoft-hyper-v-sanal-makine-kurulumu-ve-lk-ayarlar.aspx

Kolay gelsin.

Gönderildi : 29/12/2008 00:48

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Murat bey cevabınıza teşekkür ederim. Fakat XP kurulumunda hatırlarsanız sonlarına doğru görüntü kartını onaylamak için tamam'a basın gibi bir buton çıkıyor ve sadece mouse'ile basılabiliyor bu butona. Hatırlayabildinizmi? Bu bölümü nasıl geçeceğiz?

Gönderildi : 29/12/2008 01:05

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Evet  sonlarda  bır  ekran  var ama mouse  olmadan orayı gecebılmenız  lazım  uzun zaman  once  bır arkadasımın windows unu  kurarken mouse u ezmıstım  mouse  olmadan bıtırmıstım oradan  hatırlıyorum bende 🙂

Teşekkürler.

Gönderildi : 29/12/2008 01:13

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bununla çok uğraştım 🙂 Bir düşünceniz varmı acaba?

Gönderildi : 29/12/2008 01:19

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Son zamanlarda yaptığım bütün denemelerimi hyper-v'de yaptım. Ve hep klavye mouse ile yaptım... O dediğiniz kısmı anlamadım ama klavye ile yapamayacağız hiçbir kısım yok. Tab ve ok tuşlarını kullanmayı denediniz mi?

Gönderildi : 29/12/2008 01:23

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Klavye ile birşekilde geçtim bu bölümü:) Yüzlerce xp kurulumu yapmıştım fakat şimdi farkına vardımki ilk defa mouse olmadan kurulum yaptuım 🙂

Gönderildi : 29/12/2008 02:11

(@muratcan-2)
Üye

Neyse geçmiş olsun ilkler önemlidir bence... Geri bildirim için teşekkürler...

Gönderildi : 29/12/2008 02:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Geçmiş olsun  en  azından benım  gibi  mouse  almak  zorunda  kalmadınız 🙂

Klavye ile birşekilde geçtim bu bölümü:) Yüzlerce xp kurulumu yapmıştım fakat şimdi farkına vardımki ilk defa mouse olmadan kurulum yaptuım 🙂

Gönderildi : 29/12/2008 02:36

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

🙂

Gönderildi : 29/12/2008 02:51

Paylaş: