Forum

Aditional Server ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aditional Server kurarken çıkan hata

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@adememir)
Gönderiler: 121
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

Aditional server kurmak istiyorum fakat dc serverın kullanıcı adı ve şifresini yazyorum devam ediyorum tam kuruluma baslayacak  hata verıyor bu hata ile karşılaşan yada çözümü hakkında yardımcı olabılirseniz sevinirim.

DC serverın sp2 ve guncelemelerini ve aditional server olacak serverın sp2 ve guncelleme lerını yapmıstm. Mıcrosoft un sıtesnde bulunan update lerını de

[URL= http://img224.imageshack.us/img224/4204/adsz1eg0.th.jp g" target="_blank">http://img224.imageshack.us/img224/4204/adsz1eg0.th.jp g"/> [/img][/URL]

Gönderildi : 25/12/2008 17:31

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Aynı isimde baska bir makine varmı yapınızda ?

Gönderildi : 25/12/2008 17:35

(@SertacAYDIN)
Gönderiler: 38
Trusted Member

AD kurulumu yapacağız pc`ye ping atabiliyormusunuz ? İsim çözümleyebiliyormusunuz?

Gönderildi : 25/12/2008 18:30

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ping atabılıyorum. isim de çözümlüyor.

Şu şekilde anlatırsam daha iyi olucak.

DC ye dun additional server olarak baska bir server baglamıstım fakat bugun o server ne olduysa anlamsız bır sekılde vırus kaptı ve formatlamak zorunda kaldım. Yeni kurdugum server ı aditional server olarak tekrar yuklemek ıstıyorum fakat sıldıgım ve simdi aditional olarak kurmak istediğim 2 serverında isimlerini aynı vermiştim.

dcpromo ile forest DNS Zones u silmek istiyorum ama silinmiyor.

Gönderildi : 25/12/2008 18:42

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Lütfen açtığınız postların forum kurallarına uygunluğuna dikkat ediniz. Forum Kuralları 8. Forum'a bir ileti göndermeden önce arama menüsünü kullanarak bu
konudaki iletiler bulunmalı ve eğer çözüm olmuyorsa yeni bir ileti
gönderilmelidir. Diğer kurallara buradan ulaşabilirsiniz.

Sorunuza çözüm olacağına inandığım ve portalımız üzerinde yer alan Ulaşılmyan Additionel Domain Controller’ in Active Directory’ den Kaldırılması (NTDSUTIL Tools With Metadata Cleanup ) başlıklı makaleyi incelemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 25/12/2008 18:50

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sinan bey merhabalar, makale için tesekkur ederım. Araştırmıstım fakat gözüme ilişmemişti. Daha dıkatlı bakmakta her zaman fayda var.

Sorun çözülmüştür. Yeni kurduğum serverin computer name ini değiştirdim sorunsuz bir şekilde aditional server kurulumunu yaptım.

Herkeze yardımlarından dolayı tesekkur ederm. Sayglar.

Gönderildi : 25/12/2008 19:10

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Geri bildirim için biz teşekkür ederiz. Ama makaleyi inceleyip uygulamanızda fayda var derim genede. En azından DC deki kalıntıları temizlemiş olursunuz.

Gönderildi : 25/12/2008 19:24

(@adememir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sinan Bey kesinlikle haklısınız şu an makeledeki yazlanları ugulamaya çalışıyorum. Zaten domain controller ın içerisinde eskı kurulumu yaptıgım server ismi hala duruyor onuda kaldırmam gerekıyor. Makale için tekrar teşekkur ederım. Saygılar

Gönderildi : 25/12/2008 19:45

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Rica ederiz.

Gönderildi : 25/12/2008 19:53

Paylaş: