Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
481 Görüntüleme
(@metinselcuk)
Gönderiler: 341
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar hyper-v ve ad rollerini aynı server'a yükledim. Kurulumda hata vermedi fakat sanal sunucu oluşturacağım menü gelmiyor sağ tarafa. Domain ile hyper-v aynı sistem üzerinde çalışmazmı?

Gönderildi : 24/12/2008 20:50

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Hyper-V manager konsolunda connect to server diyerek local'e bağlanın.

+ ParentPartition üzerinde başka role çalıştırmayın. Sanal bir makineyi DC yapın.

Gönderildi : 24/12/2008 21:12

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Local'e bğlanıyorum fakat aynı sonuçla karşılaşıyorum. Ayrıca 2 rol aynı partitionda çalışırsa ne olur?

Gönderildi : 24/12/2008 21:19

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Update'den sonra menü geldi. Peki ad+hyper-v aynı partition üzerinde olur ise ne gibi sakıncalar doğurur?

Gönderildi : 24/12/2008 22:03

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

hocam olmayacak ama olursa buraya yazarmısın ben bayağı ugrastım fakat ACTİVİ DİRECTORY DE hyper-v calıstıramadım.

Gönderildi : 25/12/2008 11:48

(@metinselcuk)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hyper-v rolü yüklü olan makinaya ad,dhcp v.s. kurmaktan vazgeçtim. İkisi bir arada çalışıyormu bilmiyorum. Fakat hyper-v için windows updateleri yapmalısınız.

Gönderildi : 25/12/2008 12:53

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Hyper-v rolü yüklü olan makinaya ad,dhcp v.s. kurmaktan vazgeçtim. İkisi bir arada çalışıyormu bilmiyorum. Fakat hyper-v için windows updateleri yapmalısınız.

İkisi bir arada çalışır ancak bu doğru bir yapılandırma değil. Problemler yaşanabiliyor.

Stabil yapılar için parent os üzerinde başka bir role çalıştırmayın. Sadece hyper-v çalışsın, DC'i sanal makine olarak çalıştırın.

Gönderildi : 26/12/2008 02:21

Paylaş: