Forum

Windows 2008 Standa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 Standard upgrade 2008 Enterprise

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
388 Görüntüleme
(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Merhaba

2008 Standard server üzerinde DC ve root enterprise CA kurulu. Ama yarattığım certificaları  (duplicate) deploy edemiyorum. Bir makalede sorunun CA nın standard server üzerine kurulu olmasından  kaynaklandığını okudum. Native mode da SCCM kurulumu yapacağım bu sebeple yarattığım templete i kullanmam gerekiyor. Aklıma gelen çözüm yolları;

1-Standard tan enterprise a upgrade (Üzerinde DC olduğu için riskleri var mıdır emin olamadım)

2-CA i kaldırıp enterprise server üzerine yeni bir tane kurmak (Mevcut CA dan dağıttığım EFS ve Exchange sertifikaları var)

3-SCCM i mixed mode da kurmak

Yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler 

Gönderildi : 23/12/2008 01:10

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

bence en mantıklısı şöyle

mevcut DC üzerinde CA kurulu Exchange ve EFS için deploy edilen sertifikalar var. Buna dokunmayın, ancak SCCM native mode da kurulacak ise CA ayrı bir serverda olması gerekiyor bu tür problemler yaşanıyor aksi takdirde. 

SCCM ı mixed modda kurup devam etmek. tabii ki native mode da kurmak daha mantıklısı ama şuan için yapıyı bozmak bence riskli olacaktır. 

en mantıklısı bence böyle ancak kişisel fikrim olarak şunu söyliyeyim....

DC de CA üzerinde kullandığım sertifikaların yedeğini alırdım ve CA yı ayrı bir server a kurardım. Backup'dan geri dönüp native mod için SCCM a yeni bir sertifika isterdim.

Gönderildi : 23/12/2008 13:12

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

Teşekkürler

Öncesinde CA yedeğini alıp 2008 enterprise a upgrade ettik ama CA da bir değişiklik olmadı. CA i Kaldırıp yeniden kurduk ve elimizdeki backup ı restore ettik bu seferde registry de certcfg  ile ilgili alanların yedeğini almadığımızı farkettik o da çalışmadı 🙂 Şu an makineyi imajdan geri dönüyoruz. Sonrasında gerekli registry kayıtlarını da alıp yeniden upgrade yapacağız.

Gönderildi : 23/12/2008 19:49

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

en son dediğimi yapıyorsunuz yani 🙂

aman dikkatli olun

kolay gelsin.

Gönderildi : 23/12/2008 20:20

(@cozumpark)
Konu başlatıcı

restore ve sonrasında  yeniden enterprise a upgrade ettikten sonra sorun ortadan kalktı.

Teşekkürler

Gönderildi : 24/12/2008 01:53

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Sevindim,

rica ederiz.

Gönderildi : 24/12/2008 02:33

Paylaş: