Forum

Klasör yö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Klasör yönlendirme ve çöp kutusu problemi hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
586 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhaba. Bu konu belki daha onceleride burada gundeme getirilmis olabilir ancak cok aramama ramen ben bulamadim. O yuzden tekrar yinelemis olduysam simdiden kusura bakmayin.

VmWare Infrastructer Server vasitasi ile 16 Islemcili 32 Gb Ram destegi ile calisan bir IBM Server uzerine 7 ad Windows 2003 Server kurdum ve her birine ayri gorevler atayarak aralarinda Cluster yapi konfigure ettim. Bu yapida GP lerden folder redirection ozelligini kullanip desktop, my documents, start menu ve programs klasorlerini server uzerinde kisilere actigim shared folder lara yonlendirdim. Bu yapi da gayet guzel calisti. Tek problem Cop Kutusu... Masaustunden silinen bir dosya/klasor cop kutusuna girmeden direk olarak siliniyor. Bu da kullanicilarimin alisik olmadigi bir sey oldugundan sorunlar yasamaya basladim. Silinen dosyayi yada klasoru bir gun onceki yedeklerden geri cikarip yerine koyuyorum. Cok arastirmama ramen bunun cozumunu bulamadim. Cop Kutusunu nasil yapar da eski haline getirebilirim? Yani silinen her bir dosya direk silinmesin.

Konu hakkindaki yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Gönderildi : 22/12/2008 13:41

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, cop kutusu ozelliklerinden bakarmısınız ?

cop kutusu - sag klik ozelliklerde - do not move files isimli bir check olacak o kısımdaki isaret silik mi geliyor ?

Gönderildi : 22/12/2008 16:01

(@barhanaskar)
Gönderiler: 3
New Member

ben de aynı problem oldu. sanırım 2 cesit cozum var:

1) kullanıcıların desktop a yazmalarının engellemesi

2) desktop folderinin My documents altına redirect edilmesi . Bu da folder redirection gpo da:

User Config -> windows settings ->folder redirection -> desktop 

desktop_ properties

Target folder Location: Redirect to the following location

Root Path: \\server\share\ %username%\My Documents\Desktop

Gönderildi : 15/11/2009 02:59

Paylaş: