Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

zone yedek

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
614 Görüntüleme
(@serkanuz)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

aşağıdaki hatayı alıyorum hergün aynı saat aynı dk nedir bu anlamadım otomatik yedek gibi birşeymi var devrede ? 

Olay Türü: Uyarı
Olay Kaynağı: NTDS Replication
Olay Kategorisi: Yedekleme
Olay Kimliği: 2089
Tarih:  26.03.2008
Saat:  13:51:38
Kullanıcı:  NT AUTHORITY\ANONYMOUS LOGON
Bilgisayar: xxxxx
Açıklama:
Bu dizin bölümü en az aşağıdaki gün sayısından beri yedeklenmiyor.

Dizin bölümü:
DC=ForestDnsZones,DC=xxxxx,DC=com

'Yedekleme gecikme aralığı' (gün):
90

Yanlışlıkla yapılan veri kaybını kurtarmak için olabildiğince sık yedekleme yapılması önerilir. Ancak, en az 'yedekleme gecikme aralığı' kadar günden beri yedek almıyorsanız bu ileti yedek alnıncaya kadar her gün günlüğe yazılır. Bu bölümü tutan herhangi bir çoğaltmanın yedeğini alabilirsiniz.

Varsayılan olarak 'Yedekleme gecikme aralığı' 'İlan süresi aralığı'nın yarısına ayarlanır. Varsayılan 'Yedekleme gecikme aralığı'nı değiştirmek istiyorsanız, bunu aşağıdaki kayıt defteri anahtarını ekleyerek yapabilirsiniz.

'Yedekleme gecikme aralığı' (gün) kayıt defteri anahtarı:
System\CurrentControlSet\Services\NTDS\Parameters\Backup Latency Threshold (days)

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.

Gönderildi : 26/03/2008 22:16

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

Merhaba,

Belirlenen süre içinde ntbackup ile yedek almazsanız (sizde 90 gün gözüküyor) bu loglar düşer. Yedekleme aldığınızda loglara düşmeyecektir. Bu süreyi uzatabiliyoruz.  İlgili registry değerini belirtmiş zaten.

http://support.microsoft.com/kb/914034

Gönderildi : 26/03/2008 22:42

(@serkanuz)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

buradan anladığım ilgili registry e verdiği isim ile bir dword değeri oluşturup ona bir yedekleme gün süresi değeri girmemiz. doğrumu anladım acaba?

Gönderildi : 27/03/2008 02:35

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Aynen doğrudur.Zamanı uzatmanız için pratik bir yöntem.

Gönderildi : 27/03/2008 02:48

Paylaş: