Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 te explorer.exe hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
723 Görüntüleme
(@MehmetHayriCuneydi)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ortamda bir bilgisayarda kurulu olan Windows Server 2003 te masaüstünde herhangibir dosyanın üzerine sağ tıkladığımda veya silmeye kaltığımda(shift+delete ile) bir pencere açılıyor ve aşağıdaki hata mesajını alıyorum.

"An unhandled win32 exception occurred in iexplore.exe(3696).

Just-In-Time debugging

this exception failed with the following error: No Installed debugger

has JUst-In-Time

debugging enabled. In Visual Studio, Just-In-Time debugging can be

enabled from Tools/Options/Debugging/Just-In-Time."

Bu konuda İngilizce makalelere baktım.Regeditten değiştirlmesi gereken bir yer gösteriyorlar ama regeditimde bu yol onların istediği gibi.HKEY_LOCAL_MACHINE \SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS NT\CURRENT VERSION\WINLOGON\SHELL  explorer.exe değeriyle istenmiş bende de o şekilde.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkür ederim.

Gönderildi : 04/12/2008 17:04

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhabalar

Explorer yapısında çok karşılaşılan bir hata olarak biliyorum bunun için gerekli yamalar v.s çıkmış olsada tam olarak çözüm sağlamaya biliyor.

Sorun çözümü için bir kaç senaryo mevcut  hali hazırda registry düzenleyici programlar kullanırsanız faydalı olabiliyor.

Start > Run > Regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Microsoft > Windows NT > CurrentVersion > AeDebug

Bu degere sag tiklayip özelliklerinden Auto degerini 0 olarak düzeltin.

Umarım Sorununuzu Giderir.     

Gönderildi : 04/12/2008 17:20

(@MehmetHayriCuneydi)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.Dediğinizi yaptım.Sonra masaüstünde herhangibir klasöre sağ tıkladığımda "The instruction at "0x100057ec" referenced memory at "0x6f6c2eb2".The memory could not be "read".Click on OK to terminate the program.Click on CANCEL to debug the program." hatası veriyor????

Gönderildi : 04/12/2008 17:51

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Server üzerinde herhangi bir hardware upgrade ' yaptınız mı ?         

Event log'larda gördünüz hataları yazabilirmisiniz?=

Gönderildi : 04/12/2008 19:35

Paylaş: