Forum

Plesk Panel de Mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Plesk Panel de Mail Alamama Sorunu

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,926 Görüntüleme
(@seyitkara)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar hepinize kolay gelsin..

Benim büyük bir sorunum var, server 2003 üzerine plesk panel 8.6 kurulu,bu sistemde tüm domainlerime,dışarıdan mail gelmiyor...Kendi aralarında mail gönderme ve alma ve başka bir server a mail göndermede problem yok,sadece hotmail mynet veya başka bir mail serverdan benim server a mail gelmiyor..

MailEnable Standard kullanıyorum,plesk defult ayarlarını kullanıyorum, modemim bridge mod ile bağlı..

Yardımcı olacak arkadaşlarımıma şimdiden teşkkürler..

Gönderildi : 29/11/2008 19:48

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Bahsettiğiniz yapıda bir server yönetiyorum. Soracağım birkaç soru var. Eğer daha önce hiç çalışmadıysa bu soruları yanıtlarsanız yardımcı olabilirim.

1. Domainlerinize ait DNS yönlendirmeleri doğru mu? Yani webmail.xxxx.com adresini farklı bir network üzerinden ping attığınızda yanıt alabiliyormusunuz. Server üzerinde firewalldan ping kapalı olabilir ama ip adresinin tanımlı olup olmadığını görebilirsiniz.
  2. Eğer Server üzerinde Firewall kullanıyorsanız, POP3 ve SMTP portlarına tanım yaptınızmı?

Gönderildi : 29/11/2008 20:15

(@seyitkara)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkürler..

Domainlerimin dns yönlendirmeleri doğru yaptım sanırım.. webmail.xxx.com ping attığım zaman yanıt alıyorum ayrıca webmail sistemi çalışıyor şifre parola kullanarak servisten web üzerinden yararlanıyorum..

frewall kullanmıyorum..

Gönderildi : 29/11/2008 20:31

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Herhangi bir hotmail hesabına gönderdiğiniz mail yanıtlandığında hotmail hesabına herhangi bir hata mesajı geliyormu? Real ip adreslerinizin tutulduğu DNS server üzerinde reverse kayıtları açık mı?

Gönderildi : 01/12/2008 13:18

(@AcemiLinux)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba Mustafa Bey,

Yeni konu açmaktansa buradan devam etmek istedim, bu arkadaşla aynı sorunu yaşıyorum. Linux Centos - Plesk 8.6 kullanıyorum. Hotmailden MX kaydını ekledim, hotmailden [email protected] a mail gidiyor fakat [email protected] dan hotmaile gitmiyor ve forumdan giden bildiri mailleri bazen gereksiz klasörüne bazen de gelen kutusuna düşüyor. Gerçekten çok sinir bozucu bir durum, umarım beni anlıyorsunuzdur.

DNS yönlendirmeleri doğru, Ping atınca cevap geliyor.
Server üzerinde firewall kullanıyorumve aşadığda ki gibi tanımlamalar yapılmış:

Mail server input   Accept   tcp   any   any   any    25

bu şekilde tanımlamalar var.

Yardımcı olursanız inanın beni çok mutlu edersiniz.

Gönderildi : 25/10/2009 18:48

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

arkadaşlar konu hortlayacak belki ama bu sorunu şuanda bende yaşıyorum ve bir türlü çözemedim...

hotmaile mail ya gereksizde düşüyor yada bazen gelen kutusuna düşüyor.

Gönderildi : 13/02/2011 15:34

(@yigitomerocal)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Merhaba

Windows SMTP kurulumu kurulu ise kaldırınız ayrıca MailEnable Administratordan 587 portuna izin vermeniz gerekiyor. Ayrıcana Server Saatini Kontrol Ediniz. Gereksiz'e düşme nedeni bazen Server saatinden kaynaklanabiliyor..

Gönderildi : 15/02/2011 00:52

(@AytacEngin)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhaba arkadaşlar hepinize kolay gelsin..

Benim büyük bir sorunum var, server 2003 üzerine plesk panel 8.6 kurulu,bu sistemde tüm domainlerime,dışarıdan mail gelmiyor...Kendi aralarında mail gönderme ve alma ve başka bir server a mail göndermede problem yok,sadece hotmail mynet veya başka bir mail serverdan benim server a mail gelmiyor..

MailEnable Standard kullanıyorum,plesk defult ayarlarını kullanıyorum, modemim bridge mod ile bağlı..

Yardımcı olacak arkadaşlarımıma şimdiden teşkkürler..

Plesk 10 ve üzeri sürümlerde yeni yeni oluşan bir problem. Konuyu açan arkadaş 2008 de açmış konuyu. Diğer arkadaşlar konuyu hortlatmış. Ama sonuçta bu problemi günümüzde yaşayanlarında sıkıntısını gidermek lazım. DNS kaynaklı bir sorun olmasına karşın bu soruna çözüm olacak bir yöntem de sunmak gerek. İnsanlar problemlerini aşmalı.

http://blog.aytacengin.com/plesk-panel-mail-alamama-problemi-nasil-cozulur

Sevgiler, 

Gönderildi : 12/05/2013 02:11

Paylaş: