Forum

Permission Script

Bildirimler
Hepsini Temizle

Permission Script

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@MustafaDemiroz)
Gönderiler: 217
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba elimde su sekilde bir script var

Const FILE_SHARE = 0
Const MAXIMUM_CONNECTIONS = 25
strComputer = "."
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _
    & "{impersonationLevel=impersonate}!\\" & strComputer & "\root\cimv2")
Set objNewShare = objWMIService.Get("Win32_Share")
errReturn = objNewShare.Create _
    ("C:\Finance", "FinanceShare", FILE_SHARE, _
        MAXIMUM_CONNECTIONS, "Public share for the Finance group.")
Wscript.Echo errReturn

benim problemim script bilgim fazla olmadıgı için bunu geliştirememek yapmak istediğim ise olusturulan paylasıma permission ve security ekleme yardım cı olursanız cok sevinirim  

Gönderildi : 22/11/2008 18:27

(@MustafaDemiroz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bu konuda yardımcı olacak kimse yokmu

Gönderildi : 22/11/2008 18:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Mustafa bey

öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Cevabınıza geçmeden önce size küçük bir hatırlatma yapmak isterim ; eğer sorduğunuz soru cevapsız postlar bölümünde listelenir ise daha çabuk cevap bulma şansına sahipsiniz. ÇözümPark portalının forum bölümü gerçekten çok büyük ve bu nedenle her postu tek tek incelemek nerede ise imkansız , biz yöneticilerde önceliği cevapsız postlara vermekteyiz , ancak siz kendi postunuza cevap vererecek postu cevapsızlar bölümünden kaldırdığınız için bu postun keşfedilmesi böylesine bir portalda biraz zor olabilir . Bu noktayı dikkate almanız dileğil ile

script konusunda size tavsiteyem microsoft un script center web sitesi olacaktır . yukarıdaki script i ben elle de yazsam size siz ikinci bir script için yine çözüm aramak zorunda kalacaksınız bence en iyisi bu konuda kendinizi geliştirmek olacaktır. bu noktada size hazır olarak sunulan binlerce scriptten size en uygun olanını seçip geliştirebilirsiniz

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5f5e0bda-923a-4744-8289-afb73f6a5ed8&displaylang=en&Hash=XR17wrZHHC%2fXz6qPPnMu9ugVcYG%2bnR2YnoxyYL8eZu9k0D5X2c%2fWKPkttSnQuyyKEvIlnjUeLTB%2f9a7Aqu7x3A%3d%3d

buradan indireceğiniz Scripting guy içerisindeki örnek scriptleri kullanabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/11/2008 20:08

(@MustafaDemiroz)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mustafa bey

öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Cevabınıza geçmeden önce size küçük bir hatırlatma yapmak isterim ; eğer sorduğunuz soru cevapsız postlar bölümünde listelenir ise daha çabuk cevap bulma şansına sahipsiniz. ÇözümPark portalının forum bölümü gerçekten çok büyük ve bu nedenle her postu tek tek incelemek nerede ise imkansız , biz yöneticilerde önceliği cevapsız postlara vermekteyiz , ancak siz kendi postunuza cevap vererecek postu cevapsızlar bölümünden kaldırdığınız için bu postun keşfedilmesi böylesine bir portalda biraz zor olabilir . Bu noktayı dikkate almanız dileğil ile

script konusunda size tavsiteyem microsoft un script center web sitesi olacaktır . yukarıdaki script i ben elle de yazsam size siz ikinci bir script için yine çözüm aramak zorunda kalacaksınız bence en iyisi bu konuda kendinizi geliştirmek olacaktır. bu noktada size hazır olarak sunulan binlerce scriptten size en uygun olanını seçip geliştirebilirsiniz

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=5f5e0bda-923a-4744-8289-afb73f6a5ed8&displaylang=en&Hash=XR17wrZHHC%2fXz6qPPnMu9ugVcYG%2bnR2YnoxyYL8eZu9k0D5X2c%2fWKPkttSnQuyyKEvIlnjUeLTB%2f9a7Aqu7x3A%3d%3d

buradan indireceğiniz Scripting guy içerisindeki örnek scriptleri kullanabilirsiniz.

Merhaba teşekkürler yanıtladıgınız için yogun arastırmalarım sonucun da işlemi dostan bir komutu bat haline cevirerek sorunumu cözdüm ileride bu tarz bir sorun ile karsılasacak birileri olursa diye konutu yazıyorum tekrar teşekkürler

NET SHARE SHAREADI=D:\USERS\SHARE /GRANT:"DOMAIN ADMINS",FULL, /GRANT:IKINCIUSER,FULL 

Gönderildi : 22/11/2008 20:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bilgi paylaşımı için teşekkür ederiz Mustafa bey

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/11/2008 21:38

Paylaş: