IIS ve sertifika
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS ve sertifika  

  RSS
demirtas
(@demirtas)
Üye

IIS ile ilgili bir sorum var , cevaplayabilirseniz memnun olucam


AD ortamında bir CA yapılandırmak istiyorum, ve IIS ime burdan SSL sertifikası vermek istiyorum. Bu durumda IIS ime web ortamından baglanan internet browserlar bu sertifikanın guvenilirliği konusunda emin olmaları ve sorun yaşanmaması için ne yapmam lazım, public key i web siteme baglanacak butun clientlara dagıtmam mı gerekir? Verisign gibi bir yerden mi almalıyız sertifikayı?


 

Alıntı
Gönderildi : 21/11/2008 20:51
Gokhan DOGAN
(@GokhanDOGAN)
Üye

Merhaba


eger bir cok kullanıcıya hizmet verecekise local ca kullanmak global ca kullanmanız daha yararlı olacak,


http://www.verisign.com/ssl/buy-ssl-certificates/index.html

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/11/2008 23:04
demirtas
(@demirtas)
Üye

Şunu soylemek istiyorum aslında, hani guvenilir bir siteye yonlenmek uzeresiniz diye bir uyarı cıkar ya SSL li sitelerde, eğer ben IIS serverıma,local CA den sertifika alırsam,  webservera baglanacak client da trusted sertifikalar bolumunde benim CA in sertifikası yoksa mı bu uyarı çıkıyor?


Yani Verisign dan sertifika almam demek bu uyarının web clientlarda cıkmaması mı demek?


webservera baglanacak client da,  trusted sertifikalar bolumunde benim CA in sertifikası yoksa benim siteye baglanırken client a otomatikman yuklenir mi?


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/11/2008 14:11
Mustafa KILIC
(@MustafaKILIC)
Üye

Bahsettiğiniz gibi local CA kurduğunuz zaman siteye giren kullanıcılara sertifikanızın kurulması gerekiyor. Bunun çeşitli yöntemleri var. Ufak bir kod yazarak sitenize ait sertifikayı karşıdaki web user a otomatik yükletebilirsiniz.

Yada güvenirliliğine inandığınız bir sertifika firmasından domain adınız için bir wildcard sertifikası alabilir ve kullancıların güvenli bir şekilde siteyi kullanmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıda wildcard sertifika ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.

http://www.globalsign.com.tr/sertifikalar/wildcard.asp

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/02/_31013101_s-de-birden-fazla-ssl-li-web-sitesi-yay-nlama.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/11/2008 14:51
Paylaş: