Forum

Terminal Server Kıs...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Kısıtlama Sorunu

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@ozyurterdem)
Gönderiler: 66
Trusted Member
Konu başlatıcı

ortak kullanım amaçlı bir programı terminal serverden çalıştırmaı deniyorum, daha önce terminal server kuulu olmadığından en fazla 2 kullanıcı oturum açabiliyordu ve program sorunsuz olarak çalışabiliyordu. buraya kadar bir sıkıntım yok.

daha sonra programımıza talep çoğalınca terminal server kurma ihtiyacı duyduk, şimdi ihyicaımızı karşılayacak oturum sayısına ulaşabiliyoruz fakat kullanacağımız program en fazla 2 kullanıcı tarafından açılabiliyor. 3 ncü kullanıcı ile açmaya çalıştığımda aşağıdaki uyarıyı alıyorum.

[ Only 2 instance (2) (program adı) allowed to run in terminal server environment ]

sorun policy lerden mi kaynaklanıyor ? yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 24/03/2008 18:39

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

TS application mod'dami kurulu? program ureticisi ile de irtibata geciniz.

Gönderildi : 24/03/2008 18:47

(@ozyurterdem)
Trusted Member
Konu başlatıcı

evet şuan app. modda çalışıyor ama sorunu çözemiyorum maalesef.

Gönderildi : 24/03/2008 18:59

(@ozyurterdem)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kullanıcıya uyguladığım policy ler var. onlarla ilgili bir kısıtlama gerçekleşmiş olabilir mi ?

Gönderildi : 25/03/2008 11:18

(@birolaydugan)
Prominent Member

policy'den olucagini sanmiyorum,kullandiginiz programin lisanlamasi ile ilgili olabilir,uretici firma ile gorusun.

Gönderildi : 25/03/2008 12:02

(@ozyurterdem)
Trusted Member
Konu başlatıcı

üretici firma ile de görüştüm fakat program ile bir sorun olmadığını söylediler. terminal server engelliyor muhtemelen.

vmware den başka bir server2003 enterprise kurdum ondan da denedim sonuç yine hüsran!

Gönderildi : 25/03/2008 14:42

(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member

kullanıcıları admin yapıp denermisiniz eğer login olurlarsa local policy de kullanıcı hakları sekmesinde terminal server a login olma ile ilgili policy e remote desktop users ı ekleyin

Gönderildi : 25/03/2008 16:15

(@ozyurterdem)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Domain Admin yapıp denemiştim, sonuç aynıydı. ayrıca kullanıcıyı Administrator için oluşturduğum OU nun içine taşıdım yine aynı.

Gönderildi : 25/03/2008 16:33

(@birolaydugan)
Prominent Member

yapidan ve programdan bahsedermiziniz,birde post acarken once sisteminizin isleyici ve urun bilgileri ile detay yazarsaniz sevinriim.

Gönderildi : 25/03/2008 16:56

Paylaş: