login olurken ç...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

login olurken çok bekliyor  

  RSS
 Anonim

-slm arkadaşlar server 2003 str domain yapısında bazı garip şeyler oluyor.


-birinci domain de olan xp pro pc ler bazen sürekli ulaştığı server daki map e bazen de ulaşamıyor yada çok uzun süre bekliyor.


-ikincisi bazı pc ler sistemde internete ulaşırken  bazı pc lere yada server ulaşımda geçici bi sorunlar yani bağlantı sorunu oluyor.


-üçüncüsü ise kullanıcıların bazıları baya bekliyor login olmak için ben yeniden domain e ekledim çıkardım ama yine de çok uzun logon oluyor.


-juniper firewall ve 3com swich kullanılıyor. kablolama da yeni pc lerde yeni işletim sistemleri de 8-9 ay oldu.


 pc ler sanki yapıda bi yavaşlıyor. virüs taramalarında birşey bulamıyor. spam da ve trojen de

Alıntı
Gönderildi : 17/11/2008 16:11
 Anonim

Merhaba,


Server'a logon olma sürelerinin uzaması,paylaşımdaki kaynaklara erişilememe ile alakalı genelde problem DNS'den kaynaklanmaktadır.DNS'i bir kontrol edin bakalım.Eventlara bakın.Herhangi bir Error bvar mı?Gerekirse servisi restart edip deneyin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 16:30
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

merhabalar


öncelikle alt yapınızdan başlayın derim ben size. switch hub kablo ethernet kartı vs bunları bir gözden geçirin.


daha sonra serverınızı bir gözden geçirin. DNS yapınızı bir kontrol edin burada sorun olabilir.


nslookup ile test edip bilgileri bizimle paylaşırmısınız.


kolay gelsin 

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 16:30
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Ek olarak;

Client'lar doğru DNS sunucusunu (adresini) kullanıyor olmalı.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 16:36
 Anonim

clientlar oto ip ve dns alıyorlar doğru adres alıyorlar.sistem alt yapısı da daha yeni kablolama pek fazla sistemde ve network de yoğunluk da yok.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 17:12
 Anonim


The DNS server has encountered a critical error from the Active Directory. Check that the Active Directory is functioning properly. The extended error debug information (which may be empty) is "". The event data contains the error. 


 


The DNS server was unable to complete directory service enumeration of zone ags.local. This DNS server is configured to use information obtained from Active Directory for this zone and is unable to load the zone without it. Check that the Active Directory is functioning properly and repeat enumeration of the zone. The extended error debug information (which may be empty) is "". The event data contains the error.


 


The DNS server was unable to complete directory service enumeration of zone 0.0.10.in-addr.arpa. This DNS server is configured to use information obtained from Active Directory for this zone and is unable to load the zone without it. Check that the Active Directory is functioning properly and repeat enumeration of the zone. The extended error debug information (which may be empty) is "". The event data contains the error.


 


The DNS server was unable to complete directory service enumeration of zone _msdcs.ags.local. This DNS server is configured to use information obtained from Active Directory for this zone and is unable to load the zone without it. Check that the Active Directory is functioning properly and repeat enumeration of the zone. The extended error debug information (which may be empty) is "". The event data contains the error.


 


dns de bu şekilde hatalar var.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 17:20
 Anonim

arkadaşlar jüniper dhcp de dns farklı girilmiş nasıl değişmişse arkadaşlar ben müşteriden yine bir sorun gelir yada sorun olmazsa geri dönüş yaparım tşk bilgier için

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 17:38
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

geçmiş olsun...

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/11/2008 20:14
Paylaş: