Forum

oki ML5521 nokta vu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

oki ML5521 nokta vuruşlu yazıcı sorunu

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,239 Görüntüleme
(@ozgurbt)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı

oki ml5521 yazıcıdan çıktı alınca daha önce harfa ve rakamlar düzgündü.noktalı degildi.harflerin üstü kaygan yan düzdü.şimdiki hali yazılar noktalı kesik kesik düzgün okunmuyorda.nasıl çözebilirm yardım...>>>driverini yeniden yükledim orjinal cd inden yine aynı

Gönderildi : 15/11/2008 14:04

(@muzafferboyaci)
Gönderiler: 99
Estimable Member

oki ile ilgili setup diski var

burdan indirebilirsin http://www.oki.com.tr/fcgi-bin/public.fcgi?pid=118&cid=145&pdflag=2&prid=443

Gönderildi : 15/11/2008 16:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Oki nin üzerindeki şerit bitiyor olabilir şerit değitirerek deneme  yaptınız mı eger  sız setup ına  gırıp yazı karakterlerınde vs  degısıklık yapmadı ısenız kendılıgınden setup ının degısecegını  tahmın etmıyorum.

Teşekkürler.

oki ml5521 yazıcıdan çıktı alınca daha önce harfa ve rakamlar düzgündü.noktalı degildi.harflerin üstü kaygan yan düzdü.şimdiki hali yazılar noktalı kesik kesik düzgün okunmuyorda.nasıl çözebilirm yardım...>>>driverini yeniden yükledim orjinal cd inden yine aynı

Gönderildi : 15/11/2008 17:15

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

tekrar dan ayarlardan bakıcam.şeritini degiştircem.oda olmazsa muzaffer arkadaşın dediği siteden driver indiricem.ilgilendiğiniz için teşekür ederim.

Gönderildi : 16/11/2008 22:50

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba, 

Yazıcının kafasındaki iğnelerde sorun olabilir.Kafasını çıkartıp iğnelerin aynı hizada olup olmadığını kontrol edebilir misiniz?

Kolay Gelsin.. 

Gönderildi : 17/11/2008 02:31

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yanlız şöyle bişey var sınama sayfası gönderdiğim zaman istediğim gibi olmasada iyi yazıyor.ama çif baskı yaparak yazıyor.yazma kalitesini degiştirdiğim zaman yine noktalı harf yazıyor.yani çizki yerine noktalardan harf oluşuyor.geçen hafta böyle degildi hem çizgi şeklindeydi hem hızlı yazıyordu hemde kalitesini tek baskı yaparak yazıyordu.kafa ignelerinde sorun olsa örnek A harfi çizgi eksik veya aralıklar olur diye düşünüyorum ama kontrol edicem eren bey

Gönderildi : 17/11/2008 02:45

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Yazıcı şeridi de sorunlu olabilir. Kafayı sökmeden önce seridi kontrol edin.

Gönderildi : 17/11/2008 03:48

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar oki sorunu çözüldü.şeritin hemen yanında ucu yukarıya bakan mavi kısa bir çubuk var....1-2-3-4-5...1 in karşısında head var 2 nin karşısında gap var.Bu çubugu merak ettim ne işe yarıyor diye.tek tek denedim.5 teyken 5 nokta eksik yazıyor.4 deyken 4 nokta 3 teyken 3 nokta 2 deyken 2 nokta 1 deyken hiç bopşluk kalmıyor yazılar gayet iyi ve hızlı yazıyor.çözüm parktan ilgilenenlerede çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 17/11/2008 11:25

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Arkadaşlar oki sorunu çözüldü.şeritin hemen yanında ucu yukarıya bakan mavi kısa bir çubuk var....1-2-3-4-5...1 in karşısında head var 2 nin karşısında gap var.Bu çubugu merak ettim ne işe yarıyor diye.tek tek denedim.5 teyken 5 nokta eksik yazıyor.4 deyken 4 nokta 3 teyken 3 nokta 2 deyken 2 nokta 1 deyken hiç bopşluk kalmıyor yazılar gayet iyi ve hızlı yazıyor.çözüm parktan ilgilenenlerede çok teşekkür ederim.

Geri bildirim için teşekkürler.

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 17/11/2008 14:30

(@ozgurbt)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sagolun hocam bende teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/11/2008 02:40

Paylaş: