Dosya Kopyalama Eng...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya Kopyalama Engelleme  

RSS
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Merhaba arkadaşlar

Şirketimizde server da olan bazı klasörlerin kullanıcının kendi makinasına yada bir flash belleğe kopyalanmasını engellemek istiyorum.Bunu scriptlerle yapabilirmiyim yada varsa böyle bi script paylaşabilirseniz sevinirim.

Alıntı
Gönderildi : 11/11/2008 13:50
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba ,

bu konu daha önce forum üzerinde  konuşuldu

arama yaparak sonuçlara erişebilirsiniz

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 14:05
Murat AYDIN
(@murataydin)
Üye

Dosyaların olduğu Serverda File Server Rolü varmı?

Biraz daha bilgi verirseniz sevinirim

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 14:06
Ismail ÇELIKBAŞ
(@IsmailCELIKBAS)
Üye

eğer şirketiniz gelecege yatirım yapmak ve veri güvenligi için çözüm ister ise Device Lock programı var bu bir program.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 14:36
 Anonim

Merhaba,

Forum ortamında daha önce konuşulan konular.Flsh bellek yasaklanması için GPO kullanabilir,specific bir dosya klasör senaryosu için ise script center'ı kullanabilirsiniz.

http://www.microsoft.com/technet/scriptcenter/default.mspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 14:44
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

[quote user="Murat YORULMAZ"]

Merhaba arkadaşlar

Şirketimizde server da olan bazı klasörlerin kullanıcının kendi makinasına yada bir flash belleğe kopyalanmasını engellemek istiyorum.Bunu scriptlerle yapabilirmiyim yada varsa böyle bi script paylaşabilirseniz sevinirim.

[/quote]

Selam;

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/03/file-server-resource-manager-ile-windows-server-2003-r2-zerinde-klas-r-bazl-kotalar-ve-erik-engelleme.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/26/rms-ile-d-k-man-g-venli-i.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/40314.aspx

Bunları inceler misiniz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 16:03
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Sinan hocam verdiğin linklere baktım bunlarda paylaşımdaki klasöre istenilen uzantıdaki dosyaların kopyalanmasını engellemek gibi özellikjler anlatılıyo ama ben o klasörün paylaşımdan kendi bilgisayarıma yada başka bir bilgisayara kopyalanmasını önlemek istiyorum.Ama o klasör aynı zamanda şirketin programınının bulunduğu klasör tüm gün boyunca kullanıcılar o klasörde işlem yapıyo sadece kopyalanmasını engellemek istiyorum.En azından paylaşımda bile o klasöre sağ tıklama özelliğini kaldırsak bile yetecek.CTRL+C yi kullanıcılar pek bilmiyo çünkü.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2008 15:06
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Security ve Sharing ayarları ne şekilde verilmiş klasöre?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2008 15:16
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

O klasöre şirketteki 11 kişi erişiyor Everyone olarak güvenlik verildi sadece silme yetkileri yok o kadar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2008 16:57
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Merhaba.

Bu korumayı NTFS izinleri ile sağlayamayız. Hep söylediğimiz gibi "okunabilen veri kopyalanabilir"

Klasör içindeki veriler hangi formatta?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2008 17:13
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

DBF dosyası

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/11/2008 17:34
Serhat AKINCI
(@serhatakinci)
Tecrübeli Üye

Eğer word, excel, powerpoint vs.. olsaydı, MS RMS kullanabilirdik. Ama DBF için biraz zor

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/11/2008 15:26
RIDVAN TURAN
(@RIDVANTURAN)
Üye

Sonuç olarak nedir cevap ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/07/2013 03:42
Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

siz yukarıdaki paylaşımların neresiyle ilgili sonuç bekliyorsunuz? tam olarak ihtiyacınızı belirtirseniz cevap bulunacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/07/2013 15:49
BatuhanTunç
(@BatuhanTunc)
Üye

Active directory kural oluşturmada yapabilir siniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/07/2013 00:12
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Okunan her dosya basit yöntemler ile mutlaka bir ortama yazılarak dışarı çıkartılabilir.  Bunun için Microsoft tarafında Rms olsa bile kapsamış ok geniş olmadığından tercih edilmiyor. DLP işlemleri yapan bu sektörde çalışan uzman çözümlerden yararlanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/07/2013 00:24
Paylaş: