Network Bağlantısı ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Network Bağlantısı olmadan Pc açma.  

  RSS
Erkut Bolkan
(@ErkutBolkan)
Üye

Network kablosu takılı olmadanda server üzerinde tanımlı kullanıcı adı ve parolamla giriş yapabiliyordum.Ancak şu an network kablosunu çıkarınca parolayı yazın enter dedimde domain sorgulması yapıyor ve ulaşamayınca hesap açılmıyor.Söyle bir ayardan haberdarım ama yerini tam bilmiyorum.Yerel olarakta kullanıcılar hesabını açabilsin ?  sanırım böyleydi.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Herkese iyi çalışmalar.


2003 server - xp client (servis pack 2)

Alıntı
Gönderildi : 11/11/2008 10:49
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye
  1. Wireless kapalıyken PC nizi açmayı deneyin
  2. Domain dışında cache den logon olma sayısı standartta 10dur.PC yi domainde açın açıldıktan sonra network bağlantısını kesin ve test edin.
  3. Yerel olarak oturum açmaktan kastınız domain ortamını test etmeden, bilgisayarın kendisinde oturum açarak bağlanmak ise profil değişimi olacağından sizin işinizi görmez diye düşünüyorum. Yerel olarak oturum açmak için şifre ekranında Options butonuna basarak Log on to kısmında domaini değilde PC nin kendisini seçmeniz gerekir.
CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 11:04
 Anonim

Merhaba,


Anladığım kadarıyla her halükarda makinaya log on olmak istiyorsunuz.Local'de oturum açmak için,kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğiniz ctrl+alt+delete ekranında log on to tabından this computer'ı seçin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 11:54
Murat CAN
(@muratcan-2)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

Alternatif olarak domain dışında cache'den logon olma sayısını gpo ile artırmanızı öneriyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 12:01
Erkut Bolkan
(@ErkutBolkan)
Üye

Vermiş olduğunuz bilgilerin hepsi işe yarar ve sorunu çözer.O konuda sıkıntı yok ama bu sorun olmadan önce pc açarken network kablosunu çıkarıp başka bir hat taktığımda herhangi bir seçimde bulunmadan server yada local diye kullanıcı adını ve şifreyi yazınca pc kendini açıyordu.Windows kendi içinde zaten açılan kullanıcı adına bir dosya yaratıyor ve şifreyide ilişkilendiriyor normalde ben yazınca açması gerekiyor ama server kaynaklarına ulaşamamam gerekiyor ör: map dosyalar vs.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 15:18
 Anonim

Şirktenizde kullanığınız Profile tipi nedir?Roaming?Mandatory? Ve tam olarak yapmak istediğiniz nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/11/2008 17:27
Paylaş: