Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

dhcp hata

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
382 Görüntüleme
(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

herkese merhaba. sbs 2003 domain server var. bir tane de 2003 standart server var. standart serverda sadece sql ve dosya paylaşımı yapılıyor. Ama ben 2 ay öncesinde vpn kurdum. normalde standart serverın ip si 192.168.11.11 ve bun domain serverda dhcp den bunu mac adresine göre reserve ettim. ama dhcpde sarı renkte standart serverın adında hatalar oluşuyor. standart serverın adı data dır. dhcp baktıgım  zaman 9-10 tane kadar data var. ama sarı renkte olanlar karşısında ras yazıyor. muhtemelen vpn den dolayı diye düşünüyorum. ama yinede tam emin değilim. yardımcı olursanız sevinirim.

aşağıda print screen i var

http://www.resimupload.com/ds545535888_Resim1.html

Gönderildi : 04/11/2008 13:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selam,

VPN konfigürasyonunu RRAS üzerinden yapmışsınız.Dışarıdan şirket networküne bağlanacak olan kullanıcılar içinde obtain olarak DHCP'den Ipadresi ataması yapılmış.Sarı renkde gördükleriniz RRAS tarafından data makinasına verilen Ip adresleridir.Sadece data makinası vpn yapıyorsa,dhcp üzerinden reserve ettiğiniz ıp adresini RRAS konsolu üzerinden static olarak veriniz.

Gönderildi : 04/11/2008 14:32

(@birolerdogan)
Gönderiler: 218
Reputable Member
Konu başlatıcı

tşk

Gönderildi : 04/11/2008 15:03

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar, 

Bir şey değil.Probleminiz halloldu mu?

Gönderildi : 04/11/2008 15:11

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

selam
5621 kanuna göre dhcp nin sürekli olarak backuplanması gerekmektedir
aslında bunu haber olarak girmekte fayda var
dhcp den alınan ip ler değiştiği vakit kayıtların düzgün olarak görülebilmesi için buna ihtiyaç duymuştur.
dhcp yi server üzerinden kullananlar backup yapmalı yada kullanıcıların ip değiştirmesi kanunen engellenmeli denilmekte
bilginize
selamlar iyi çalışmalar

Gönderildi : 04/11/2008 15:44

Paylaş: