Forum

windows 2008 domain...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 domain yapımda gpupdate olmuyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar bir sorunum var birtürlü çözemedim

şimdi ortamda bir root dc birde aditional dc var loglarda 3 dk da bir hata oluştgunu gördüm oda gpupdate log hatasıda şudur

The processing of Group Policy failed. Windows could not authenticate to the Active Directory service on a domain controller. (LDAP Bind function call failed). Look in the details tab for error code and description.

sonra ben manuel cmd den gpupdate /force yaptım yukardakı hatayı aldım

ama ilginc olan da aditional dcde yapıyorum hic sorun olmuyor ve loglarda tertemiz site lar var 2 tane onlar suanda 2003 aditional dc onlardada sorun yok anlamadığım nokda neden root dc technette arastırıyorum birsey cıkmadı dc nin yönlendirdigi siteye girdim ordada birsey yok bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim iyi aksamlar

Gönderildi : 03/11/2008 00:03

(@muzafferboyaci)
Gönderiler: 99
Estimable Member

büyük ihtimalle dc ler arası replikasyon işlemi gerçekleşmemiş olabilir. bu yüzden authentication olmayan makinalar dan dolayı hata veriyor olabilir. replmon la bakabilirsin...

Gönderildi : 03/11/2008 01:28

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

abi ilginc tarafı sudurki dc ler ile kütür kütür replice oluyor manuel de yapıyor başarılı birsekilde replicasyon oldu diyor aa birtürlü çözümü bulamadım

Gönderildi : 03/11/2008 01:49

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba,

Gpmc yuklu ise Group policy results ile hedef makinelerde ki işlenen ve kabul edilmeyen gpo lari gorebilirsiniz, bu kisimda hangi policy neden gormedigi ve hangi bilesende problem yasadigi anlasilabilir.

Gönderildi : 03/11/2008 02:11

(@cemengin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Gpmc yuklu ise Group policy results ile hedef makinelerde ki işlenen ve kabul edilmeyen gpo lari gorebilirsiniz, bu kisimda hangi policy neden gormedigi ve hangi bilesende problem yasadigi anlasilabilir.

serkan bey ama söyle bir durum var yani grup policy lerde sorun olsa hemen yanındaki aditional dc de aynı sorunu verirdi onda sorun yok basarılı oluyor

Gönderildi : 03/11/2008 15:33

Paylaş: