Forum

IIS server istek ya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS server istek yapan ip izleme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,393 Görüntüleme
(@ismaildere)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Yapımda; 2 adet sunucum var.

Sunucunun birinde ilgili domainim barındırıyor ve plesk panel üzerinden kontrol ediyorum.

İkinci sunucumda ise IIS yüklü ve uygulama bazlı CRM sitemiz mevcut.

Sorunum;

example.com birinci sunucumda ve supdomain olarak crm.example.com domainini açarak Host A kaydını ikinci sunucuma yönlendirmiş durumdayım.

crm.example.com sitenin çalışmasında problemim yok.

Fakat; crm.example.com sitesine sadece belirlediğim iplerden erişmesini istediğim için IIS üzerinde " Ip Adress and Domain Restrictions" kısmından ilgili izin verilen ipmi yazdım ve ilgili ipler dışında davranış olarak block seçtim.

Maalesef uyguladığım ayarlar çalışmadı. Sorunun tesbiti için logları incelediğimde istek yazan ip adresinin ilgili servera düşmediğini gördüm. Bu neden kaynaklanabilir?

Gönderildi : 28/01/2019 19:24

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Merhabalar; 
Anladığım kadarıyla A Kaydını Plesk olan sunucuda oluşturdunuz.

Google indexlemesi gibi bir isteğiniz yok ise şöyle yapmanız daha doğru, plesk panelden subdomain oluşturduğunuz da Hosting Type olarak Forwarding seçin.

Frame Forwarding seçeneği ile devam edebilirsiniz, diğer sunucunuzun IP adresine yönlendirme yapmış olacaksınız

Oluşturma tamamlandıktan sonra yine plesk panelde oluşturduğunuz subdomain içerisine girip orada bulunan IIS Setting menüsüne girerek Excluding alanına ulaşmasını istediğiniz IP adreslerini yazarak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 28/01/2019 21:07

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

iis yüklü windows sizin yönetiminizde ise, windows firewall üzerinden de talebinizi gerçekleştirmeniz mümkün.

iis üzerinde ilerlemek isterseniz, portal üzerindeki iis makalesini inceleyip, yapılandırmanızı kontrol edebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2015/06/21/_31013101_s-8-5-yonetimsel-ve-guvenlik-yapilandirma-uygulamalari-bolum-1.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/01/2019 02:03

Paylaş: