Forum

DC Domain Dısında G...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DC Domain Dısında Gözüküyor

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
473 Görüntüleme
(@ilkercetinkaya)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir kurumda şöyle bir sorunla karşılaştım; 

Kurumun DC'si domain dışında gözüküyor diğer sunucular ve clientlarda herhangi bir sorun yok, hepsi DC'ye ping atabiliyor yeni clientlar domaine eklenebiliyor ama policylleri alamıyorlar.  Önemli bir nokta var ki eski sunucudan 2012 R2 ye taşıma yapmışlar. Eski sunucuyu kapatınca DNS ile ilgili bir sorun yaşanıyor sanırım taşıma işlemi düzgün olmamış. 

Ama bu taşımadan uzun bir süre sonra oluyor yani taşımanın direk sebep olduğunu söyleyemem.  DNS kayıtlarında da DC'ler dogru gözüküyor.

Konu hakkında fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Gönderildi : 28/01/2019 02:42

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

clientlar üzerinde birinci ve ikinci dns adresleri doğru tanımlı mı ?

birinci adres olarak yeni sunucuya gitmeli.

\\yenisunucuismi ile gittiğinizde, sysvol ve netlogon klasörleri mevcut mu ?

sunucu loglarını kontrol ettğinizde, hata alıyor musunuz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2019 03:26

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhabalar,

Bir kurumda şöyle bir sorunla karşılaştım; 

Kurumun DC'si domain dışında gözüküyor diğer sunucular ve clientlarda herhangi bir sorun yok, hepsi DC'ye ping atabiliyor yeni clientlar domaine eklenebiliyor ama policylleri alamıyorlar.  Önemli bir nokta var ki eski sunucudan 2012 R2 ye taşıma yapmışlar. Eski sunucuyu kapatınca DNS ile ilgili bir sorun yaşanıyor sanırım taşıma işlemi düzgün olmamış. 

Ama bu taşımadan uzun bir süre sonra oluyor yani taşımanın direk sebep olduğunu söyleyemem.  DNS kayıtlarında da DC'ler dogru gözüküyor.

Konu hakkında fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Selamlar

Bu konuda profesyonel destek almakta fayda var, Domain Controller ile ciddi bir sorunla karşı karşıayasınız buda çok yönlendirmelerle çözülecek gibi değil gibi gözüküyor yazdıklarınızdan.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/01/2019 23:21

Paylaş: