Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 r2 Storagecraft

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@DogancanOzcan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle hepinize merhabalar;

30 Saat oldu hala uğrasıyorum Storagecraft 5.2.7 de bir windows server 2012 cihazını yönetici olarak kullanarak clientlarımın üzerindeki storagecraftları burdan kontrol etmek istiyorum.Daha öncesinde iki adet sunucu ile yaptığımda sorunsuz çalıştırmıştım ancak şimdi xp clientaki storagecraftta windows server üzerinde bir türlü bağlayamıyorum Sürekli olarak access denied hatası alıyorum sunucuyu değiştirdim olmadı client işletim sistemini değiştirdim olmadı işin tuaf tarafı xp üzerinde windows server üzerindeki storage craft yazılımını kontrol edebiliyorum o bağlantıyı yapabiliyorum.Benim bu konudaki çıkarımım windows server üzerinde benim xpye gitmemi engelleyen bir servis veya başka bir şey var ama bir türlü bulamadım.İşin tuaf yanlarından biri de server üzerinde paylaşıma açılmış neredeyse hiç bir dosyayı göremiyorum ama clientta kim nerede paylaşıma bir dosya açmış ise o görünüyor lütfen yardımlarınız bekliyorum

Gönderildi : 09/10/2018 20:02

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

SMB protokollerinden kaynaklı olabilir. SMB kapalıysa açıp bu şekilde bir deneyin bakalım. Aşağıdaki linkte kapalı olup olmadığı kapalı ise nasıl açılacağı ile ilgili destek var. Bir uygulayıp deneyin lütfen.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2696547/how-to-detect-enable-and-disable-smbv1-smbv2-and-smbv3-in-windows-and

Gönderildi : 09/10/2018 20:51

Paylaş: