Forum

Server 2008 R2 - A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 - Administrator haricinde açılan kullanıcılarda CD yazdırma sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
565 Görüntüleme
(@SERDALDONMEZ)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Kurumdaki win7 üzerinde dosya paylaşımında 20 PC sorunundan dolayı Windows Server 2008 R2 kurulumunu gerçekleştirdik.

Bu pcde hem radyoloji programı veritabanı paylaşımı hemde aynı pcde aynı programdan cd yazdırıyoruz.

Sorun burda başladı. WİN SERVER kurduktab sonra Administrator kullanıcısında CD yada DVD yazmada sorun yokken başka bir kullanıcı açtığımda yönetici yada standart olsun. CD yazdıramıyorum. Sağ tık menüde de gönder kısmında cd sürücü görünmüyor. Aynı şekilde DOMAİNde açtığım kullanıcı ile domaine dahil ettiğimdede aynı şekilde cd yazamıyorum. Bir uygulama üzerinden cd yazdırma yapacağız radyoloji programından cd yazdırmamız gerekiyor. Programa full yetki veriyorum veritabanı yani görüntülerin olduğu klasörede full yetki veriyorum yinede yazdıramıyorum.İnternet üzerinde malesef bununla ilgili bir bilgi bulamadım. 

Gönderildi : 28/09/2018 19:59

(@melihatasoylu)
Gönderiler: 73
Trusted Member

Merhaba,

Server Manager'dan Add Feature diyerek Desktop Experience Pack yükleyebilir misiniz?

Local Policy'de Computer Configuration / Windows Settings / Security Settings / Local Policies / Security Options altındaki;

Devices : Restrict CD-ROM access to locally logged-on user only tanımını da değitirebilirsiniz.

Ya da diğer kullanıcılara local admin yetkisi tanımlayın.

Gönderildi : 29/09/2018 15:48

(@SERDALDONMEZ)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server Manager'dan Add Feature diyerek Desktop Experience Pack yükleyebilir misiniz?

Local Policy'de Computer Configuration / Windows Settings / Security Settings / Local Policies / Security Options altındaki;

Devices : Restrict CD-ROM access to locally logged-on user only tanımını da değitirebilirsiniz.

Ya da diğer kullanıcılara local admin yetkisi tanımlayın.

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Yalnız masaüstü ddeneyimi yükledim. ve dediğiniz gibi güvenlik seçeneğinden etkin ve devre dışı ederek denedim ikisindede kullanıcı administrator grubunda olmasına rağmen cd ye dosya gönderemiyorum.

Gönderildi : 01/10/2018 12:13

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki programı inceleyebilitmisiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2017/02/26/runastool-kullanimi.aspx

Gönderildi : 01/10/2018 13:07

Paylaş: