Forum

Folder Redirection ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder Redirection permissions problemi

Harun Nazilli
(@harunnazilli)
Üye

Merhaba.

Server 2012 R2 altında Folder Redirection uygulamaya çalışıyorum. Sistem istediğim gibi çalışıyor. Deneme olarak GPO'da Desktop ve Documents klasörlerini tanımladım. Ancak klasörlerle ilgili birkaç sorunum var.

Folder redirection için oluşturmuş olduğum klasörünün altında user'lar login olduklarında otomatik olarak oluşturdukları desktop ve documents klasörlerine server üzerinden ulaşamıyorum ve değişiklik yapamıyorum. Erişim hakkı oluşturanda görülüyor. Administrator buna neden müdahele edemiyor?
Ayrıca tüm ayarları sildikten sonra bu oluşan klasörleri de server'da admin olarak silemiyorum. Sorun ne olabilir acaba?

Teşekkürler.

 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 25/09/2018 17:55

CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

selam,

folder redirection'ın çalışma mantığı bu. yani sen admin de olsan (hakları almadan) başkasının verilerine erişemezsin çünkü o redirect edilen alanlar kullanıcının günlük kullandığı ve verilerini tuttuğu klasörlerdir.

silememenin nedeni permission eksikliği. owner'lığını alıp silebilirsin. ancak GPO tanımları yapılırken ve kaldırılırken sorar, redirection iptal edilirse verileri ne yapayım diye. clienta redirect et seçeneği olması lazım.

kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/09/2018 20:40

Harun Nazilli
(@harunnazilli)
Üye

Mumin bey, biraz geç oldu ama bilgi için teşekkürler. Birkaç saat geçince kimse birşey yazmayacak herhalde deyip, kontrol etmemiştim 🙂

Sağolun..

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/10/2018 16:22

Paylaş: