Forum

FSMO Devir ve Repli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

FSMO Devir ve Replikasyon Hk.

11 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,217 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ÇözümPark ve Ekibi,
Yapımız Üzerinde 3 Adet DC-ADC Yapılandırması Bulunmaktadır,
Mevcut Forest Domain Yapısında Bulunan ASG Sunucusu Üzerinde FSMO Rollerinin Devri ASG02 Sunucu Üzerine Başarılı Bir Şekilde Sağlanmıştır.
Yalnız Group Policy Tarafında Kontrol Ettiğimde Bazı Policy' ler Diğer Sunuculara Replikasyon Sağlanmadığı Görülmektedir.
FSMO Rollerinin Devrinin Üzerinden 48 Saat Gibi Zaman Dilimi Geçtiğine Rağmen Bu Şekilde Görülmesi Konusunda Soru İşareti Bulunmaktadır.
Bu Konuda Yardımcı Olabilirmisiniz ?
Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

[url= https://i.hizliresim.com/VDBO0v.pn g" target="_blank">https://i.hizliresim.com/VDBO0v.pn g"/> [/img][/url]

Gönderildi : 10/08/2018 17:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

GPO replikasyonu FRS mi yoksa DFSR yaptınız mı? Eğer FRS ie FRS, DFSR ise DFSR loglarını kontol eder misiniz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/08/2018 01:19

(@ibrahimayhan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

GPO replikasyonu FRS mi yoksa DFSR yaptınız mı? Eğer FRS ie FRS, DFSR ise DFSR loglarını kontol eder misiniz?

Merhabalar Hakan Bey,
GPO Replikasyonu FRS Kullanılmaktadır, FRS Loglarına Baktığımda Aşağıdaki Gibi Bir Bilgi Bulunmaktadır, İlk Defa FSMO Rollerini Devir Ettiğim İçin Tam Olarak Çözümleyemedim Durumu ?

Bu etki alanı denetleyicisi, SYSVOL paylaşımının çoğaltılması için, DFS Çoğaltma hizmeti kullanmaya yükseltildi. Dosya Çoğaltma Hizmeti'nin, SYSVOL olmayan içerik kümelerinin çoğaltılmasında kullanılması reddedildiğinden, hizmet durduruldu. DFS Çoğaltma hizmeti, klasörlerin, etki alanı denetleyicilerindeki SYSVOL paylaşımlarının ve DFS bağlantı hedeflerinin çoğaltılması için önerilir.

Event Viewer ID : 13575

Ayrıca FSMO Rollerinin Daha Önce Bulunduğu Sunucu Üzerinde " C:\Windows\SYSVOL\sysvol\akturkgroup.local\Policies " Kontrol Ettiğimde " 197.027 Bayt ve 147 Dosya 455 Klasör " Görülmektedir.
FSMO Rolleri Devir Alınan Sunucuda İse " C:\Windows\SYSVOL\sysvol\akturkgroup.local\Policies " Kontrol Ettiğimde " 104.180 Bayt ve 99 Dosya 208 Klasör " Görülmektedir.

Mevcut Olarak Eski DC Sunucu İle Yeni DC Sunucu Arasında Dosya Boyut Fark Bulunmaktadır.

Bu Durumu Nasıl Çözebilirim ?

Gönderildi : 11/08/2018 12:59

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Türkçe işletim sistemi kullanıyorsunuz, bu baştan bir kere sorun zaten.

Dfsrmig /getmigrationstate

komut çıktısını paylaşır mısınız?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/08/2018 15:02

(@ibrahimayhan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Türkçe işletim sistemi kullanıyorsunuz, bu baştan bir kere sorun zaten.

Dfsrmig /getmigrationstate

komut çıktısını paylaşır mısınız?

Belirttiğiniz Çıktı Aşağıdaki Gibidir ?

C:\Users\Administrator>Dfsrmig /getmigrationstate

All domain controllers have migrated successfully to the Global state ('Eliminated').
Migration has reached a consistent state on all domain controllers.
Succeeded.

C:\Users\Administrator>

Gönderildi : 11/08/2018 15:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

DFSR migration yapılmış bu durumda DFSR loglarına bakman yeterli.

Gönderildi : 11/08/2018 18:27

(@ibrahimayhan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

DFSR migration yapılmış bu durumda DFSR loglarına bakman yeterli.

Merhabalar Hakan Bey,
Gerekli Tüm Logların Kontrol İşlemini Sağladım, Düzeltme Yapılması Gerekenleri Uyguladım,
Yalnız Şuan GPO > Grup Nesnesi İlkeleri Üzerinden Herhangi Bir GPO Durum Kontrol Ettiğimde Bazı GPO' lar Diğer ADC' ler Üzerine Eşitlenmiş Ama Bazıları Eşitlenme Sırasında Beklemektedir Ama Bir İşlem Olmamaktadır.
ACL Durumuna Baktığımda Aşağıdaki Gibi Bir Durum Yazmaktadır.
Nasıl Bir İşlem Yapmam Gerekmektedir ?

sysvol permissions on one or more GPOs on a domain controller are not compatible with sysvol permissions on GPOs on the core domain controller
bir etki alanı denetleyicisinde bulunan bir veya daha fazla gpo' daki sysvol izinleri, temel etki alanı denetleyicisinde bulunan gpo' lara yönelik sysvol izinleriyle uyumlu değil

Gönderildi : 17/08/2018 11:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bence sistemi artık bir uzmana gösterme zamanın gelmiş, çözüm var ama riskli bir durum istersen deneyebilirsin

https://social.technet.microsoft.com/Forums/ie/en-US/1a5db5cb-f194-40b5-8545-37ccbac300e1/windows-server-2012-gpos-wont-sync?forum=winserverGP

Gönderildi : 17/08/2018 18:07

(@ibrahimayhan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,
Konu Hakkında Bir Çok Araştırma Sağladım ve Bir Çok Deneme Yaptım Ama Durum Aynı Oluyor Demeyeceğimdir 🙂
Kısaca Çözümü İleteyim 🙂
FSMO Rollerini Devir Sağladıktan Sonra DC1 Üzerinden Tüm GPO' ları Yedekledim ve DC2 Üzerindeki Mevcut GPO' yu Sildikten Sonra Restore Sağladım,
Sonrasında 2-3 Tane GPO Üzerinde Aynı Durum Oluştu Ama Tekrardan Delete Restore İle Sorun Çözümlenmiştir 🙂
Şuan Yapımız Üzerinde Tüm GPO' lar Aktif Sekronizasyon Durumda Görülmektedir 🙂

Gönderildi : 27/08/2018 18:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Eline sağlık, 17 gün sürmüş sorun bu kadar zamanı tolere edebiliyorsan sorun yok bence, geçmiş olsun.

Gönderildi : 27/08/2018 19:09

(@ibrahimayhan)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Eline sağlık, 17 gün sürmüş sorun bu kadar zamanı tolere edebiliyorsan sorun yok bence, geçmiş olsun.

Merhabalar Hakan Bey, O Kadar Sırada Bekleyen İşlem Vardı ki Şimdi Odaklanabildim Duruma 🙂

Gönderildi : 27/08/2018 19:13

Paylaş: