Forum

Server 2012 Gü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 Güvenlik Duvarı Sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
690 Görüntüleme
(@ZulkufAydin)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2012 üzerine kurulu SQL Server ve ERP uygulamız bulunuyor. Windows Güvenlik duvarını açınça ERP uygulamamızda her 10-15 dk arasında 5-6 saniye kadar kilitlenme oluyor. Windows güvenlik duvarını kapattığımda ise sorun ortadan kalıyor. Güvenlik duvarından kaynaklanan ERP üzerinde kilitlenme sorununu nasıl çözebilirim? Konu hakkında değerli yardımlarını ve desteğinizi rica ediyorum.Tşk.

Gönderildi : 09/08/2018 02:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

ERP firması ile görüşerek, kullanılmakta olan port listesini alın.

Sonrasında sadece bu portlara izin verin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/08/2018 16:22

(@ZulkufAydin)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey Merhaba,

ERP firmasıyla daha önce görüşmüştüm. Detaylı olarak incelediler ancak çözüm bulamadılar. Kullanmakta oldukları portlarda izinli durumda. 

Gönderildi : 09/08/2018 19:04

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Windows firewall log'u incelemelisiniz

Özellikle kilitlenme zamanlarında loglarda DENY vb görünen neler var bunlara bakabilirsiniz

yazılım firmasının atladığı gözden kaçırdığı bir ayrıntı mevcut olabilir veya windows firewallda bu portlar ile ilgili yanlış tanımlamalar yapılmış olabilir.

Gönderildi : 09/08/2018 19:10

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

güvenlik duvarı aktif olup, erp erişiminde sorun yaşadığınızda diğer servis/rollere erişimde de benzer durum var mı ?

server üzerinde ayrı bir güvenlik çözümü mevcut mu ? bkz. av, ep vb.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/08/2018 02:13

Paylaş: