Forum

Uygulanan Policy'le...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uygulanan Policy'leri İstemci'de Görüntüleme

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
8,943 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Group Policy'den uygulamadığım politikaları görüntüleyebiliyorum. Herhangi bir istemci makinadan baktığımda Kullanıcı politikaları görüntülebiliyorken Bilgisayar politikaları görüntülenmiyor. Nedeni ne olabilir ?

Gönderildi : 26/06/2018 20:34

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

Hangi işlemleri uyguladığınızı ve varsa aldığınız hata mesajlarını paylaşabilirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/06/2018 21:08

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhaba,

Group Policy'den uygulamadığım politikaları görüntüleyebiliyorum. Herhangi bir istemci makinadan baktığımda Kullanıcı politikaları görüntülebiliyorken Bilgisayar politikaları görüntülenmiyor. Nedeni ne olabilir ?

Client üzerinde

gpresult /Scope User /v
gpresult /Scope computer /v   komutları ile komut satırı ekranında 

rsop.msc ile de gui ortamında uygulanan policyler ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bilgisayar politikalarının görünmeme sebebi Computer hesaplarının default containerde bulunması
veye farklı bir OU'ya taşıyor iseniz o OU'ya computer gpoyu uygulamıyor olmanız oalbilir.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 27/06/2018 11:05

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sorunumu daha net tanımlayacak olursam ekran görüntüsündeki politikaları Group Policy'de yapılandırıyorum. Ancak client bu politikayı almış mı diye kontrol ettiğimde ne gui de ne de komut satırında göremiyorum. Bunu kontrol edebileceğim farklı bir alan var mı?

Gönderildi : 27/06/2018 13:23

(@serkanates)
Üye

Bilgisayar ilkelerinin uygulanması için ilgili bilgisayar hesabının (kullanıcı değil) ilgili konteynırda olması gerekir. Bazen temel konular gözden kaçabiliyor. İlgili bilgisayar hesabını kontrol edebilir misiniz ?

Gönderildi : 27/06/2018 13:48

(@anonim)
Famed Member
Konu başlatıcı

Bilgisayar ilkelerinin uygulanması için ilgili bilgisayar hesabının (kullanıcı değil) ilgili konteynırda olması gerekir. Bazen temel konular gözden kaçabiliyor. İlgili bilgisayar hesabını kontrol edebilir misiniz ?

Hocam aynen bahsettiğiniz gibi kullanıcı hesabını ekleyip, bilgisayar hesabını eklememişim. Çok teşekkürler yardımlarınız için.

Gönderildi : 27/06/2018 13:56

(@serkanates)
Üye

Rica ederiz, geri bildiriminiz için teşekkürler.

Gönderildi : 27/06/2018 17:01

(@mehmetcantomak)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Serkan Bey,

Tam olarak anlayamadım. Rica etsem nasıl kontrol edeceğimiz hakkında biraz bilgi verebilir misiniz ?

Gönderildi : 29/06/2018 12:20

(@serkanates)
Üye

Bilgisayar tarafında uygulanan kuralların geçerli olabilmesi için, ilgili bilgisayar hesaplarının, policy uygulanan konteynorda olması gerekli. Özel bir yapılandırma yok aslında. Kullanıcı hesaplarına yaptığınız işlemin aynısını bilgisayar hesapları için de yapacaksınız. Daha detaylı bilgilere  https://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/09/group-policy.aspx  adresindeki makalemizden ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/07/2018 17:15

(@mehmetcantomak)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 02/07/2018 19:48

Paylaş: