Forum

Ras'lar arasında Si...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ras'lar arasında Site2Site VPN yapılandırma (L2TP-IPsec)

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
839 Görüntüleme
(@KutluhanOzbakan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Başlıktanda anlatmak istediğim gibi iki adet ras makinam var ipleri resimdeki gibi ortadada bir 85.0.0.0/8 ipsi var. benden istenilen konu bu iki makinayı site2site ile haberleştirmek ama internetten baktığım kaynaklarda alt bacak gibi terimler var ama elimde sadece bukadar bilgi var. Nasıl haberleştireceğim konusunda yardım edebilecek var mı acaba?

resim

Gönderildi : 21/06/2018 13:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu bir Ödev sanırım. Zamanında çok böyle ödevler verdiğim için ( 2006 da ) sanki o dönem benim hazırladığım visio çizimleri gibi 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/06/2018 14:35

(@KutluhanOzbakan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Doğrudur hocam o konu hakkında bir bilgim yok açıkcası şuan odaklandığım tek nokta nasıl yapıcağım olduğudur. Sanırım siz fazlasıyla bilgi sahibisiniz, yardımlarınızı bekliyorum 🙂

Gönderildi : 21/06/2018 15:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Üzülerek ifade etmek istiyorum ki ödev sorularına yanıt vermiyoruz, çünkü bunu sizin yapmanız doğru olan, ama asıl yanıt vermeme nedenimiz bir süre iyi niyetimizden cevap veriyorduk ancak sonra her eğitim kurumunda hatta sistem eğitimlerini geç üniversitelerden birle ödev soruları gelmeye başladı, burasının temel amacı kurumsal şirket çalışanlarının gerçek sorunlarını çözmek. Tabiki bu işi yeni öğrenenlere de elimizden gelen desteği veriyoruz ancak ödev konusu bizi zamanında çok ama çok yordu ondan ne yazık ki ödev sorularına yanıt vermiyoruz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/06/2018 02:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Link yol gösterecek size yardımcı olacak birazda artık olay size kalıyor.

https://rizasahan.wordpress.com/2010/09/30/server-2003-rras-site-to-site-vpn/

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/06/2018 13:36

Paylaş: