Forum

DFS File Replikasyo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

DFS File Replikasyon Problemi Hk;

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
512 Görüntüleme
(@VahapOc)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İki IIS sunucum var ve load balance arkasında replikeli çalışıyorlar. Windows Server 2016 Standard ve IIS 10 kullanıyorum.
Güvenlik gereğince web.config dosyasına IIS üzerinde oluşturduğum Machine Key koymam gerekti.
DFS yapısı gereği replike edilen klasörde yapılan değişikliği diğerinde de eşlediği için ikinci makinanın machine key ile birinci makinanın uymadı.
DFS üzerinde replike ettiğin klasör içerisinde şu dosyayı replike etme deme ihtimalim var mı? Bunu replike dışında tut tarzında?

(Primary makinamda oluşturduğum machine keyi, secondary makinama da uyarlayabilirim ve sorunumu çözerim ama DFS'de bu şekilde custom bir tanımın yapılıp yapılamadığını merak ettim.)

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 11/05/2018 19:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Klasör deseydin çok kolay ara yüzden olurdu ama muhtemel web.config ile web dosyaların aynı yerde ondan tek dosya istiyorsun, bunun için fsutil kullanabilirsin.

https://blogs.technet.microsoft.com/askds/2008/11/11/dfsr-does-not-replicate-temporary-files/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/05/2018 21:42

(@VahapOc)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Klasör deseydin çok kolay ara yüzden olurdu ama muhtemel web.config ile web dosyaların aynı yerde ondan tek dosya istiyorsun, bunun için fsutil kullanabilirsin.

https://blogs.technet.microsoft.com/askds/2008/11/11/dfsr-does-not-replicate-temporary-files/

Evet, proje başlangıcında böyle bir ihtiyaç yoktu ancak işin içerisine b2b girince gerekti. Yapıyı değiştirmek yerine bunu düzenlemenin daha kolay olacağını düşündüm. Belirttiğiniz yöntemi deneyip olumlu ve olumsuz sonuçlarını paylaşacağım. En azından yolu bu başlığa düşen kişilere zamandan kazandırır.

Yardımlarınız için teşekkür ederim Hakan Bey.

Gönderildi : 12/05/2018 18:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/05/2018 18:13

Paylaş: