Forum

Yok olan printer

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yok olan printer

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
387 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

2012R2 print servera tanimli ve GPO ile bilgisayarlara dagittigim printerlardan 3u gun icinde kendiliginden yok oluyor client computerdan ve kullanici bilgisayarini restart etmedikce de geri gelmiyor. 3 printerdan 1i ise bazen geliyor bazen gelmiyor. Belki 50 printer var musteride ve ben yaptim ayarlarini ama sadece bunda boyle tuhaf bir durum var. Bu 3 kullanici hesabi ayni user OU icinde, bu kullanicilarin bilgisayarlari da ayni computer OU icinde.

Daha da ilginci, bu 3 printerdan bazen geri gelen bazen geri gelmeyen printer baska OU'lara da dagitilmis durumda ve onlarda sorun yok. Calisan printer gun icinde nasil silinir anlamiyorum. Client uzerinden error loglarina baktigim zaman;

GP was unable to add per computer connection \\servername\printername. Error code 0x57 diyor. Yani connection kayboluyor. Aklima, eger ki bu sorunlu 3 bilgisayar farkli bir switch/hub kullaniyorsa sorunun orada olacagi ya da kullandiklari windows versiyonlarinda farklilik olacagi geliyor. Diger bilgisayarlarda sorun yok.

Bu garip, can sikici sorun icin tahmini olan var mi?

Tesekkurler

Gönderildi : 11/05/2018 16:28

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, sanki bu bir driver sorunu, bu 3 makinedeki yazıcı sürücülerini güncellemeyi dener misin lütfen.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/05/2018 21:34

Paylaş: