Forum

Dhcp Failover Yapıl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Dhcp Failover Yapılandırma Hatası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,640 Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ortamımda sanalda bulunan dc üzerinde dhcp servisi çalışıyor.Ayrı bir fiziksel sunucuda adc olarak çalışıyor.

Dc 2012 R2 İngilizce - Adc 2012 R2 Türkçe

Dhcp Failover yapısını kurmaya çalıştığımda Error: 20010. The specified option does not exist. şeklinde hata  alıyorum.

Konu ile ilgili yardımınızı rica ediyorum.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 25/04/2018 12:45

(@guraycobanoglu)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Merhaba,

Ortamımda sanalda bulunan dc üzerinde dhcp servisi çalışıyor.Ayrı bir fiziksel sunucuda adc olarak çalışıyor.

Dhcp Failover yapısını kurmaya çalıştığımda Error: 20010. The specified option does not exist. şeklinde hata  alıyorum.

Kolay gelsin.

Hocam Selamlar,

DHCP sunucunda bir pool için yada genel için manuel oluşturmuş olduğun Predefined Options değeri diğer failover olarak yapacağın DHCP sunucusunda olmadığı için bu hatayı alıyorsun. Failover DHCP sunucunda "Set Predefined Options" seçeneğinde ilgili option name ekleyerek sorunu çözebilirsin.

Bilgine

Gönderildi : 25/04/2018 14:49

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

CEvabınız için teşekkür ederim ama malesef olmadı.

Daha detaylı tariif edebilirmisiniz.Dil farkından dolayı bir problem olabilir mi?

Merhaba,

Kolay gelsin.

Hocam Selamlar,

DHCP sunucunda bir pool için yada genel için manuel oluşturmuş olduğun Predefined Options değeri diğer failover olarak yapacağın DHCP sunucusunda olmadığı için bu hatayı alıyorsun. Failover DHCP sunucunda "Set Predefined Options" seçeneğinde ilgili option name ekleyerek sorunu çözebilirsin.

Bilgine

Gönderildi : 26/04/2018 14:07

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Güray hocam teşekkürler,

Yardımlarınız sayensinde olay çözülmüştür.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 26/04/2018 15:10

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba,

Dhcp yi test ettim.Networkteki 4 farklı ip bloğu sorunsuz çalıştı ama makinalar internete çıkmadı.Neden olabilir.

Gönderildi : 28/04/2018 01:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

@ayhanozdemir

Selam, eski bir soru ama gözüme çarptı.

Bir makine ip alıyor ama internete çıkmıyor ise konu dhcp ile ilgili değildir. DNS veya firewall gibi yerleri kontrol etmeniz gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2021 20:11

Paylaş: