Forum

Windows Server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2012 R2 Saatleri Geri Kalıyor

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
3,781 Görüntüleme
(@dogantopkaya)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar, 

Hyper-V üzerinde birçok sanal sunucularımız var. Bunun yanında fiziksel sunucularımız da var. Fakat zaman zamam sunucu saatleri şaşırıyor geri kalıyor. Özellikle logo sunucumuz bazen birkaç dakika bazen de birkaç saat geri kalıyor. Anormal bir dengesizlik var. Her seferinde DC saatine göre elle güncelliyorum. Tabi burada altını çizmek istediğim bir husus var. Logo E-Defter, E-Fatura vs  ile alakalı sorun yaşandığından dolayı logo sunucunun saat dilimini GMC +2 olarak ayarlanmış ve windows time servisi de disable edilmiş. (otomotik +3'e göre güncelleme yapmasın diye) Bunu bu şekilde olmasını isteyen de Logo danışman firması. Mantıksız bir durum bana göre. Bu durum hakkında yorumlarınızı rica ediyorum. Logo kullanan arkadaşlar da böyle bir porblem var mı? 

Teşekkür ederim. 

Doğan..

Gönderildi : 01/04/2018 01:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Windows Time Servisi kapatılır ise bu olası bir durum olup o logo danışmanına selam söyleyin ve logo işini düzgün yaparsan böyle takla atmanıza gerek yok, bence o tarih olayları ilk çıktığında demiştir hazırlık yapamamış olabilirler ama bu konu olalı 2 yıl oldu, iki yıldır hala mı güncelleyememişler.

Özetle time servisi kapalı olması zaten desteklenen bir şey değildir, sunucuya gerekli güncellemeyi geçin, artı 3 e çekin ve time servisini açın lütfen. Logo da bu şartlara göre ki bu şu anda Türkiye de olağan bir çalışma modeli düzeltmesi gereklidir. Aradaki destek aldığınız şirket değil direkt logo ile görüşün.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2018 00:52

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Hakan hocam logo tarafında olması gerekeni paylaşmış.

burada kontrol edebileceğiniz ek bir nokta, hyperv vm settings, integration services altında timesync seçeneğini pasif hale getirerek, kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/04/2018 04:06

(@kemalas)
Gönderiler: 71
Estimable Member

Ayrı birşey soracağım ancak şöyleki 2012 server saat dilimi UTC + 03 istanbul olmasına rağmen yeni güncelleme alıp yeniden başlatınca  saat ayarı değişiyor bir saat geri oluyor. elle düzeltmek zorunda kalıyoruz. Neden yapabilir 

Gönderildi : 04/04/2018 13:37

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Ayrı birşey soracağım ancak şöyleki 2012 server saat dilimi UTC + 03 istanbul olmasına rağmen yeni güncelleme alıp yeniden başlatınca  saat ayarı değişiyor bir saat geri oluyor. elle düzeltmek zorunda kalıyoruz. Neden yapabilir 

Merhaba,

Server'da bios ayarlarını kontrol edebilirsiniz eğer sanal sunucu içersinde bu sorun oluyorsa vmware içersinde saat ayarlarını kontrol edebilirisiniz.

Gönderildi : 04/04/2018 18:04

Paylaş: