Forum

WSUS Server Update ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS Server Update takibi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
666 Görüntüleme
(@tuncaypolat)
Gönderiler: 169
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Updatelerimiz için WSUS version: 6.3.9600.18694 kullanıyoruz. Daha doğrusu kullanmaya başladık test aşamasındayız. Updateleri kurmadan önce ne derece düzgün bir update ya da hatalı bir update araştırmak ve ona göre approve etmek gerekir mi? Sonuçta office, windows, server updateleri var bir dünya. hangi birine bakıcaksın ve doğruluğu hiç bir zaman belli olmucak. Bugün vermedi ama, 2 gün sonra hata yaratabilir sonuçta.

Benim asıl sormak istediğim siz updateleriniz konusunda nasıl bir yol izliyorsunuz? Nasıl bir yol izlesek doğru olur?

Gönderildi : 27/03/2018 20:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Approve etmeden önce bir test makinasında geçip, sonra genele yayarsanız ve güncellemeleri bir kaç gün geriden basarsanız iyi olur. Bazen anlık basmak sorun olabiliyor ileride bir problem çıkıyor bunun haberini aldığımızda iş işten geçiyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/03/2018 12:25

(@tuncaypolat)
Gönderiler: 169
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Approve etmeden önce bir test makinasında geçip, sonra genele yayarsanız ve güncellemeleri bir kaç gün geriden basarsanız iyi olur. Bazen anlık basmak sorun olabiliyor ileride bir problem çıkıyor bunun haberini aldığımızda iş işten geçiyor.

4-5 gün geriden yüklemek mantıklı evet. wsusta tarihe göre sıralamayı bulamadım ama olmazsa tek tek tarihlerine göre bakar approve ederim teşekkürler..

Gönderildi : 28/03/2018 13:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Konsolda zaten kullanıcılar listelenir ve alması gereken update sayıları çıkar. Bu sayıya tıklayarak açılan ekrandaki güncellemeleri approve edebilirsiniz. Tarihe göre v.s. uğraşmanıza gerek yok.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/03/2018 18:42

(@serkanates)
Gönderiler: 1282
Üye

Merhaba,

Rıza bey'in önerisine bir ilave yapmak istiyorum. Biz firmamızda testler için bir havuz oluşturuyoruz. Özellikle ofise yakın istemcileri seçiyoruz ki problem anında hemen müdahale edelim :). Farklı işletim sistemleri veya office sürümlerini gruplandırarak 4'er, 5'er li gruplara yamayı uygulayıp bir süre gözetliyoruz. Son kullanıcılardan bir hata bildirimi gelmez ise tüm istemcilere uyguluyoruz.

Gönderildi : 29/03/2018 15:59

Paylaş: