Forum

Server işlemlerin s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server işlemlerin sıraya alınması Hk

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@alperaykut)
Gönderiler: 259
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar çalıştığım ortamda Windows 10 üzerinde  ANSYS,Python,Matlab vs gibi yazılımlar aracılı ile bazı analizler yapıyor.Workstation Z840 256GB ramli bir makina kullanılıyor.Şimdi analizi yapmak isteyen kullanıcı uzak masaüstü ile bağlanıyor ANSYS veya herhangi bir yazılımı acıyor ve analizi başlatıyor.Diğer Kullanıcı o yazılımın analizini bitirmesini bekliyor.Ama Sistem'e bağlanmıyor.O kişi Benim işim bitti diyor diğeri Uzaktan bağlanlıyor ve devam ediyor.Şimdi Server veya Window 10'da Kullanıcıların yaptıkları işlemi sıraya alma gibi bir durum mevcut mu ? Yani Atıyorum Aynı anda kullanıcılar bağlanacak veya ilk bağlananki ilk sıraya 2.ki 2 sıraya gibi olacak şekilde X kullanıcı ANSYS Y Kullanıcı Phyton acacak ama sistem Windows 10 veya Server Bunları sıraya alarak işlem yükünü dağıtacak.Boylece Kullanıcılar gene bekliyecek belki işte ilk bağlanan veya sistem sıraya atacağı icin algı olarak daha sorunsuz kullanıcı profili ortaya cıkacak 🙂 Umarım anlatabilmişimdir.Veya daha farklı bir cozum onerisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum.

Yardımlarınız için teşekkürler.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 19/03/2018 17:35

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Merhaba;

ilk aklıma gelen Windwos 10 aynı anda 2 RDP user yetkisi verir o yüzden böyle bir durum oluyor.

Server içinde varsayılan olarak yine iki ama terminal server lisansı ve rolünü aktif ederseniz ( lisans ücret ile ) aynı anda ne kadar kişi için lisans aldı iseniz o kadar kişi bağlanabilir ve işlemci gücü ve her kullanıcıya ayrı ayrı arayüz geleceğinden işlerniz çözülür gibi.

Ama şunu unutmayın sizin yazdığınız yazılımların hepsi ile görüşün terminal server destekleri varmı yokmu varsada terminal server lisanslamaları yazılımların farkılaşabilliyor bu konuada ek bilgi isteyin derim.

Makale olarak sitemizde Terminal Server kurulum ve ayarlamları detaylı ve resimli şekilde bulaiblirsiniz.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2018 19:33

Paylaş: