Forum

File share sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

File share sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
785 Görüntüleme
(@canerodabas)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

domain ortamında (2008r2) dosya paylaşımı yapıyorum. Üst klasörde kullanıcının read alt klasörde ise modify yetkisinin olmasını istiyorum. Bunun için üst dizinin mirasını bırakıyorum fakat yine de read only olarak klasöre erişebiliyorum. 

Basite indirgeyerek (aslında aynı şeyi yapıyorum) kendi bilgisayarımda klasör paylaştım. Bu klasöre erişmesi için a kullanıcısına test adındaki bi klsaöre read yetkisi alt klasörüne de modify yetkisi verdim. yine mirası üst dizinden almaması için Enable inheritance 'e tıklayıp mirası kaldırdım. fakat yine aynı şekilde dosyada değişiklik yapılamıyor. 

Benim tam olarak elde etmek istediğimde şudur;

Bulunduğum işletmeden file server oldukça dağınık durumda. departman klasörleri ve alt klasörlerini meydana getirip, kimi kullanıcıya sadece read kimine modify kimisine ise erişememesi için deny uygulamak istiyorum. Hata alıyor olmamın sebebi ne olabilir? yardımcı olabilir misiniz? 

not: forumdaki bölüm admini arkadaş, eğer konuyu yanlış yere açtıysam taşıyabilir, doğru ise bu notu silebilir mi? 🙂 

Gönderildi : 09/03/2018 16:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

inceler misiniz lütfen

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/paylasim-ve-guvenlik-sharing-and-security.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/03/2018 15:40

Paylaş: