Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 R2 File Server Klasör-Dosya Kopyalama ve E-mail Olarak Göndermeyi Engellemek

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
788 Görüntüleme
(@muammer_usta)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows Server 2008 R2 Server üzerinde File Server yapısı var. Kullanıcıların yetkili olduğu, benim belirleyeceğim bazı klasör ve dosyaları masa üstüne kopyalamalarını, e-mail eki olarak göndermelerini engellemek istiyorum. 

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 10/02/2018 13:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Ne yazık ki bu istediğiniz düşündüğünüz kadar kolay bir şey değil. Azure Information Protection ki bu kullanıcı bazlı lisanslanan aylık bir üründür veya şirket içerisinde RMS server kurarak dökümanların tek tek kimler tarafından ne şekilde kullanılacağını belirlemeniz gerekli. Aksi halde okuma izni olan bir kullanıcı o dosyayı istediği platform' a kopyalar.

Yada insanların masa üstlerine dosya kopyalamasını yasaklar, profil için kullandığınız yol örneğin yine bir file server ise bu ortama bir nevi uzak masa üstlerine dosya bazlı kayıt filtreri koyarsanız belki işinizi görür.

Ama her türlü bu istenilen şey bir güvenlik projesi olup bütçesiz bu işi yapmanız yada başarılı bir şekilde yapmanız ne yazık ki mümkün değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/02/2018 20:48

(@muammer_usta)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey,

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Gönderildi : 12/02/2018 14:53

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Rica ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/02/2018 23:41

Paylaş: