Forum

BAD SYSTEM CONFIG I...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BAD SYSTEM CONFIG INFO hatası Windows Server 2012

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,190 Görüntüleme
(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici
Konu başlatıcı

Selamlar,

Dün geceden beri "BAD SYSTEM CONFIG INFO" hatası ile uğraşmaktayım. Elektrik kesintisinden sonra sunucuda çıkan bu hata BSOD ekranında kalıyor. Sunucu donanım DELL Poweredge T20 üzerinde 2 disk var RAID 1 şeklinde konfig.

Yapılan işlemler;

• Tüm donanım seviyesi testler yapıldı.
  • RAID seviyesi testler yapıldı.
  • BIOS ve diğer alt programlama seviyesi kontroller yapıldı.
  • internette yazılan çözümlerin %99'u yapıldı.
  • BCD yeniden oluşturuldu. Fixboot fixmbr gibi işlemler yapıldı.
  • DVD ile boot ettirip sfc /scannow yapıldı.

tüm bunlara rağmen hala bir ilerleme kaydedemedim. Daha önce karşılaşmış olan varsa yardım güzel olur.

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 31/01/2018 12:50

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Hocam Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun daha önceden backup almadıysanız zor bir durum...

chdsk/r komutunu denediniz mi? ben bu şekilde bir çok sistemi ayağa kaldırmıştım.Herhangi bir live cd ile boot etmeyi denediniz mi? donanım olarak bir sıkıntı olmadığı görmek için.

Gönderildi : 31/01/2018 13:13

(@cenkercetin)
Famed Member Yönetici
Konu başlatıcı

evet checkdisk i yazmayı unutmuşum yukarıda yapılanlar listesine. sanırım olabilecek bütün seçenekleri denedim 🙁 datalara erişebiliyorum şu anda xcopy ile dataları kopyalıyorum. küçük bir şirket olduğu için maalesef herhangi bir sanallaştırma yedekleme vs çözümü yok. o yüzden herşey manuel. rica ettiler yardım etmek için uğraşıyoruz. ama sanırım işin sonu yeniden kurulum.

Cenker Çetin

Gönderildi : 31/01/2018 13:30

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Hocam selami,

Siz zaten yapabiliecek olanları fazlası ile yapmışsınızdır eğer sunucuda kritik bir rol yada program yoksa en temizi sıfırdan kurulum yapmak.

Gönderildi : 31/01/2018 13:41

(@cenkercetin)
Famed Member Yönetici
Konu başlatıcı

Yaklaşık 20+ saattir çözüm üretmeye çalıştım ancak hiçbir şekilde çözüm olmadı. yukarıdakilerin üzerine çalışan bir sunucudan bcd datalarını alıp modifiye edip xcopy ile sunucuya attım. hiçbir şekilde hiçbir çözüm sağlayamadım. Sonuç format oldu. bilgi vereyim dedim.

Cenker Çetin

Gönderildi : 31/01/2018 14:39

Paylaş: