Forum

network monitoring

Bildirimler
Hepsini Temizle

network monitoring

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
535 Görüntüleme
(@mehmet.eren)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

solarwindds yazılımı alacağız ve demosu yapılacak. sql, ad, exchange mail server, switch sflow trafiği izleecek. acaba ben hangi alarmları, raporlamaları

yaptırayım ad replcation gibi madde madde söylrmisiniz

Gönderildi : 22/01/2018 14:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu söylediğiniz kişi veya kurum gereksinimlerine göre değişir. Zaten belirli önem seviyesindeki uyarılar muhtemelen sistem tarafından açılacak veya en azından önerilecektir. Yazılımı kuran firmanın tecrübeleri ve ihtiyaçlarınıza göre daha iyi bir senaryo oluşturmanız mümkün.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/01/2018 14:42

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

solarwindds yazılımı alacağız ve demosu yapılacak. sql, ad, exchange mail server, switch sflow trafiği izleecek. acaba ben hangi alarmları, raporlamaları

yaptırayım ad replcation gibi madde madde söylrmisiniz

Merhaba,

Bu sorunun cevabı her bir ürün için destan şeklinde olacaktır. PoC yapacagınız ürünün otomatik olarak buldugu sensörleri ekleyip danışmanlığını veren firmanın yada ürünün kendi threshold aralıgın da kalmakta fayda vardır.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/01/2018 16:18

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

monitoring tarafı, keşke her kurum için standart adım adım maddelere sahip olsaydı, hayat bizler için bir tık daha kolay olurdu.

Eser ve Rıza hocama ek olarak, acı tecrübelerinizden elde edip, bu adımları kontrol etmeliym/ettiğiniz adımları mutlaka sensör olarak ekletin.

standart alarmlar zaten sizi bir noktaya getirir, önemli olanlar sizin tecrübeleriniz.

işini seven ve doğru yapan bir çözüm ortağıda var ise, yönlendirmede yapacaklardır.

son olarak, public yöne bakan servisleriniz için, 2. bir monitoring çözümü kullanmanızı öneririm.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/01/2018 01:41

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

son olarak, public yöne bakan servisleriniz için, 2. bir monitoring çözümü kullanmanızı öneririm.

Turan bey'in tespitine canı gönülden katılıyorum, ufak bir ek olarak ta mta sistemlerinin alerti için sms kullanmak daha şık oluyor.

Gönderildi : 24/01/2018 12:55

Paylaş: