Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 - Yüksek Ping Gecikme

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
601 Görüntüleme
(@ErdoganArslan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Değerli Arkadaşlar,

Şirkette kullandığımız Windows Server 2008 Standart sunucumuza ping attığımda aşağıdaki gibi yüksek ping gecikmeleri oluyor. Sunucu içinde 1 adet Active Directory için kullandığım sanal makine var. Ondan ayrı LOGO çalışıyor. MS SQL Server var. Şirket içinde belirlenen kullanıcılar var, server a uzak masaüstü yaparak çalışıyorlar.

[url= https://i.hizliresim.com/bB8W1m.jp g" target="_blank">https://i.hizliresim.com/bB8W1m.jp g"/> [/img][/url]

Konu hakkında yardım ve görüşlerinizi rica ederim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/01/2018 15:13

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Genel olarak ping süreleri oldukça yüksek bunun bir çok nedeni olabilir networkte virüs varmı bunu kontrol etmenizi öneririm, eğer sistemde kullanmış olduğunuz swtich lavyer 2 ise switch üzerinden paketleri inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 08/01/2018 16:04

(@ErdoganArslan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Bitdefender var ve yönetim panelinden tüm kurulu bilgisayarları uzaktan güncelleme, tarama gibi işlemleri yapabiliyorum. Taramadan sonra 2 bilgisayarda virüsler çıktı ve sildim.

Başka arkadaşların da başına böyle sorun geldi mi? Önerilerinizi alabilir miyim?

Gönderildi : 09/01/2018 11:49

(@serkanates)
Gönderiler: 1285
Üye

Ekran görüntüsünde Ping için kullandığınız istemci (sunucu değil) ağınıza kablosuz olarak mı bağlı ?

Gönderildi : 09/01/2018 20:32

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yaşadığınız sorun genel ve birden fazla sebebi olabilir ?

ilk olarak gecikme sorunu yaşadığınız host üzerinde kaynak tüketimini gözlemleyin, buna hypervisor'de dahil.

yüksek kaynak kullanımlarda benzer sorunlar ortaya çıkar.

ek olarak eth. int. driverlarını güncelleyin, var ise direk üreticinin driverını kullanın.

bu adımlarda çözüm olmadığı takdirde, switch ve kablolama altyapınızı incelemelisiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/01/2018 03:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocalarım yazmış bu sorunların çok nedeni olabiliyor ancak genelde büyük olasılık kablo ile ilgili oluyor.

Adam gibi makina yapımı bir patch ile sunucu server arasına seyyar olarak çekin sonucu gözlemleyin durum düzelir ise diğer kısımlara girmezsiniz. Sırası ile düzelmez ise switch üzerindeki portu değiştirip kabloyu farklı bir yere takın. Bu arada test ederken aynı switch üzerinde olarak test edinki farklı bir switch üzerinden test ederseniz belki switchler arasında bir sorun varsa bunu anlayamazsınız.

Buraya kadar olan durumda yine iyileşme olmaz ise eğer sunucu üzerinde illa farklı network portu vardır, testinizi diğer port üzerinden yapın. bu aşamada düzelmez ise bir driver güncellemesi yaparak deneyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/01/2018 21:53

Paylaş: