Forum

Admin Değişikliği H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Admin Değişikliği Hk

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
553 Görüntüleme
(@alidundar)
Gönderiler: 85
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

27001 standartları için sistem admini disable edip farklı bir isimle admin atadık. bundan dolayı file serverda paylaşımda olan klasörlerin sahipliği disable ettiğimiz adminde idi, bu değişiklikten sonra bütün klasör ve alt klasörlere yetki paylaşımı yaparken sıkıntı yaşıyorum, bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 04/01/2018 12:08

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

ISO27001 'de sistem admini disable etme gibi bir mecburiyet olmaması gerekiyor. Bu sizin kararınız mı danışmanların tavsiyesimi

Teşekkürler,

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/01/2018 14:44

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Firmamızda ISO 27001 mevcut bizde local,domain,router vb.. Administrator hesapları aktif bununla ilgili 27001 tarafında herhangi bir kısıtlama olmaması gerekiyor.

Gönderildi : 04/01/2018 15:35

(@alidundar)
Gönderiler: 85
Estimable Member
Konu başlatıcı

bizim kararımız değil maalesef, danışmanların tavsiyesiyle yönetimin talebiyle yapılmış bir şey, bunu yaptık, administratoru disable edip yerine başka isimle admin ekledik, fakat file serverda klasör sahipliği değişmemiz gerekiyor dosya paylaşım yetkileri için ve binlerce dosya var, çok can sıkıcı bir şey, bunun kolay yolu varmı acaba? ana klasöre ekliyorum yeni admini fakat alt klasörlere geçmiyo, onlarda tek tek istiyor, 

Gönderildi : 04/01/2018 15:55

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

bizim kararımız değil maalesef, danışmanların tavsiyesiyle yönetimin talebiyle yapılmış bir şey, bunu yaptık, administratoru disable edip yerine başka isimle admin ekledik, fakat file serverda klasör sahipliği değişmemiz gerekiyor dosya paylaşım yetkileri için ve binlerce dosya var, çok can sıkıcı bir şey, bunun kolay yolu varmı acaba? ana klasöre ekliyorum yeni admini fakat alt klasörlere geçmiyo, onlarda tek tek istiyor, 

Çözüm basit... 

Admini  aktifleştirin işleminizi  gerçekleştirin, 16 karakterli karışık bir şifre belirleyip patronun kasasına zarf ile koyun bir kopyasını da banka ya gönderin... ISO27001 için bu yeterli oluyor.

Danışmanınız oluşabilecek sorunları tahmin edemediğinden sizi  yanlış yönlendirmiş..

Gönderildi : 04/01/2018 17:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

İso 27001 genel mantık.

Yaptığını yaz. Yazdığını yap.

Genelde danışmanlar saçma sapan öneriler ile kafa çorbası yapıyor.

Farzedelim bazı cihazlarda admin kaldırılamıyor ve değişemiyor ne olacak 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2018 01:17

Paylaş: