Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Saati

yasin karaman
(@yasinkaraman)
Üye

Merhaba Değerli Hocalarım,
Öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun. Yeni yıl herkese sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim. 

Sistem tarafında hiçbir değişiklik yapmadığım halde server saati 3 saat geri göstermektedir. Bunun sebebi ne olabilir. Yeni yılın ilk sorunu saat olarak karşıma çıktı. 

Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. 

https://ssyukle.com/image/C2x

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/01/2018 13:56

Cenker Çetin
(@cenkercetin)
Değerli Üye Yönetici

Selamlar,

Bios saatini kontrol ettiniz mi? çünkü bakılabilecek alanlara bakmışsınız. NTP tarafında da DC de bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü tüm saatleriniz giderdi o zaman.

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2018 14:37

yasin karaman
(@yasinkaraman)
Üye

Selamlar,

Yok hocam serverı kapatmadım ki bios saatinde değişiklik olsun. 31.12.2017 bırakıp gittim, şimdi geldiğimde ise sistem saati değişmiş 🙁

Öğlen molasında serverı kapatıp bios saatini kontrol edeceğim. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/01/2018 14:39

Zülfü Mehmet ÖZÇİFÇİ
(@zulfumehmetozcifci)
Üye

Genelde bios saati ile alakalı olan bir durum bu. Yada internetten kendini online olarak güncellemediyse.

Kişisel bir olay

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/01/2018 18:48

yasin karaman
(@yasinkaraman)
Üye

Sanırım bios ayarlarından gözüküyor. Diğer tüm ayarları kontrol ettim akşam şirket kapanınca server bios ayarlarını kontrol edeceğim geri bildirim yaparım. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/01/2018 18:58

Erkan GULMEZ
(@erkangulmez)
Üye

Merhaba

Command Prompt uzerinden (admin ile acin) w32tm /query /source komutu ile once saat ayarlarini nerden aldigina bakin. Serveri restart etmenize gerek yok. BUradan donecek olan sonuc bios ise o zaman duzeltirsiniz ancak bunu da yapmayin, bir serveri time server olarak ayarlayip onu da internet uzerindeki bir NTP server ile senkronize edin. Locale guvenmeyin yani, bence...

kolay gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2018 15:59

yasin karaman
(@yasinkaraman)
Üye

Erkan Hocam,

Teşekkür ederim bios tarafından manual olarak ayarladım UTC +3 olmasına rağmen saat bi doğru bi yanlış veriyor kullanıcıların dikkatini çekmeyen saat dikkat çeker oldu. Bu sabah manual olarak düzenleme yaptım local time olarak çalışıyor şuan. 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 03/01/2018 18:00

Erkan GULMEZ
(@erkangulmez)
Üye

Sorunun cozulmesi guzel ama saatin yanlis olmasi tuhaf. Her neyse, gecmis olsun 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2018 18:07

Paylaş: