Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Saati

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
792 Görüntüleme
(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Değerli Hocalarım,
Öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun. Yeni yıl herkese sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini dilerim. 

Sistem tarafında hiçbir değişiklik yapmadığım halde server saati 3 saat geri göstermektedir. Bunun sebebi ne olabilir. Yeni yılın ilk sorunu saat olarak karşıma çıktı. 

Ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. 

https://ssyukle.com/image/C2x

Gönderildi : 02/01/2018 13:56

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Selamlar,

Bios saatini kontrol ettiniz mi? çünkü bakılabilecek alanlara bakmışsınız. NTP tarafında da DC de bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü tüm saatleriniz giderdi o zaman.

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 02/01/2018 14:37

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Yok hocam serverı kapatmadım ki bios saatinde değişiklik olsun. 31.12.2017 bırakıp gittim, şimdi geldiğimde ise sistem saati değişmiş 🙁

Öğlen molasında serverı kapatıp bios saatini kontrol edeceğim. 

Gönderildi : 02/01/2018 14:39

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Genelde bios saati ile alakalı olan bir durum bu. Yada internetten kendini online olarak güncellemediyse.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 02/01/2018 18:48

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sanırım bios ayarlarından gözüküyor. Diğer tüm ayarları kontrol ettim akşam şirket kapanınca server bios ayarlarını kontrol edeceğim geri bildirim yaparım. 

Gönderildi : 02/01/2018 18:58

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Merhaba

Command Prompt uzerinden (admin ile acin) w32tm /query /source komutu ile once saat ayarlarini nerden aldigina bakin. Serveri restart etmenize gerek yok. BUradan donecek olan sonuc bios ise o zaman duzeltirsiniz ancak bunu da yapmayin, bir serveri time server olarak ayarlayip onu da internet uzerindeki bir NTP server ile senkronize edin. Locale guvenmeyin yani, bence...

kolay gelsin

Gönderildi : 03/01/2018 15:59

(@yasinkaraman)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Erkan Hocam,

Teşekkür ederim bios tarafından manual olarak ayarladım UTC +3 olmasına rağmen saat bi doğru bi yanlış veriyor kullanıcıların dikkatini çekmeyen saat dikkat çeker oldu. Bu sabah manual olarak düzenleme yaptım local time olarak çalışıyor şuan. 

Gönderildi : 03/01/2018 18:00

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Sorunun cozulmesi guzel ama saatin yanlis olmasi tuhaf. Her neyse, gecmis olsun 🙂

Gönderildi : 03/01/2018 18:07

Paylaş: