Forum

Fiziksel erişime ka...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiziksel erişime kapatmak

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
562 Görüntüleme
(@SemihTUNALI)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Oturumu açık fakat kitli (kullanıcı kilit ekranı olan) bilgisayarların ethernet, usb ve bu gibi tüm portlarının devredışı bırakılmanın en etkili yöntemi nedir ?

gpedit ile, toptan bunları kapatcak bir komut var mıdır ? (windows server 2016)

(sadece wifi ile haberleşmesi gerekiyor)

Çünkü kilit ekranında olup, oturum açık ise, aktarımlar devam edebiliyor.

Bilgisayar kapalıymışcasına bir çözüm yöntemi var mıdır ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 18/12/2017 21:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Biostan kapatın 🙂

Ayrıca bunlarda illaki antivirus vardır. Örnek olarak nod 32 ile bir çok donanım engellenebiliyor.

Ancak buna neden gerek duyuyorsunuz çok enteresan geldi.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/12/2017 23:00

(@SemihTUNALI)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Biostan kapatın 🙂

Ayrıca bunlarda illaki antivirus vardır. Örnek olarak nod 32 ile bir çok donanım engellenebiliyor.

Ancak buna neden gerek duyuyorsunuz çok enteresan geldi.

Pek güvenemediğim insanların olduğu bir ortamda kullanılacak. Veritabanı, diğer dosyalar vs. wireless ile zaten internete bağlanıyor ama, bırakın depolama aygıt bağlantısını, klavye, mouse bile bağlanmasın istiyorum 🙂

Her bios'un bağlantı / soket ayaları ve bios şifresi var mıdır sizce ?

gpedit seçenekleri bir hayli fazla çünkü...

Gönderildi : 19/12/2017 00:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Sizinkisi biraz fiziksel müsahale durumu gibi 🙂

Bir kabin alın cihazı kabin içerisine koyun kurtulun.

Aksi durumda yukarıda belirttiğim gibi işlemler yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/12/2017 16:01

Paylaş: