Forum

WSUS download hızı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

WSUS download hızı hakkında

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
507 Görüntüleme
(@erhansen)
Gönderiler: 183
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar wsus server rolu kurulu ve 50mbit indternetimiz mevcut ve bir zamana kadar 50 mbit ile güncellemeleri indiriyordu

daha sonra pfsense kurulumu yaptık o günden beri 8 mbit ile download ediyor

pfsense den çıkardık serveri ama yine 8 mbit ile download ediyor

sebebi ne olaki varmıdır başına gelen

pfsense den çıkarınca serveri yeniden başlatmadım o yüzden olma ihtimali nedir

iyi çalışmalar

Gönderildi : 11/12/2017 17:13

(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member

Merhaba,

Clientlerın işletim sistemleri windows 10 ise wsus kullanmana gerek yok. Zaten clientler kendileri arasında güncellenmiş dosyaları paylaşarak tekrardan indirme işlemi yapmadan güncelleme yapıyorlar. Server tarafında Wsus rolüne de ihtiyaç duyulmuyor.  Ama farklı farklı işletim sistemleri varsa orası için net birşey söyleyemem. 

Gönderildi : 11/12/2017 20:58

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

hattı direk bir host üzerine bağlayıp, hız testi yaptığınızda belirttiğiniz değerleri görüyor musunuz ?

değerler normal ise, wsus host üzerinde kaynak tüketimini takip ettiniz mi ? bkz. cpu,ram,network

wsus host loglarını incelediniz mi ? bkz. event log

son olarak pek mantıklı gelmesede, windows firewall açıkken download sürecini başlatarak deneyin.

bazı yabancı kaynaklarda çözüm yolu olarak belirtilmiş.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/12/2017 03:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu dediğiniz işlem tam anlamı ile görevini yerine getirmiyor. 

Ayrıca merkezi izleme ve raporlama için Wsus olmazsa olmaz. Özellikle belli sertifikasyon süreçlerini yerine getirenler için.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/12/2017 23:51

Paylaş: