Forum

Akıllı Telefondan U...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Akıllı Telefondan Usb ile İnternete Erişim

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
568 Görüntüleme
(@ilyaskeskin)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Clientlar ethernet kablosunu çekip usbye bağlayıp akıllı telefonlardan internete erişim sağlıyorlar. GPO dan usb engellemeleri ile çözüm sağlayamadım hangi kural bunu engelleyebilir? BU konu hakkında yardımcı olur musunuz? 

Gönderildi : 11/12/2017 16:55

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Clientlerde kullanıcılara lokal admin hakkı vermişsiniz sanırım , yoksa drivcer kuramazlardı diye düşünüyorum.

Kullanıcıları Administrators grubundan çıkarıp, denetim masası ve network ayarlarına girişlerini yasaklarsanız bu sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum

Gönderildi : 11/12/2017 17:25

(@ilyaskeskin)
Active Member
Konu başlatıcı

Clientlerde kullanıcılara lokal admin hakkı vermişsiniz sanırım , yoksa drivcer kuramazlardı diye düşünüyorum.

Kullanıcıları Administrators grubundan çıkarıp, denetim masası ve network ayarlarına girişlerini yasaklarsanız bu sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum

Hocam domain userlar. Driver kurmuyor direk windows kendisi görüyor kurulum yapmadan. Biraz araştırdım ama bulamadım.

Gönderildi : 11/12/2017 18:47

(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member

İlyas hocam şöyle yapabilirsin kaspersky varsa bununla engelleme yapabilirsin, eğer yoksa gpo ile de usb engellemesini yaparsın ama usb ye dair hiçbirşey kullanamazlar.

Gönderildi : 11/12/2017 20:54

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

piyasada bulunana endpoint security çözümlerinin hemen hemen hepsinde device control mevcut.

istisna listesini oluşturup, geriye kalan id'leri engelleyebilirsiniz.

böylelikle tüm adımlar merkezi ilerlemiş olur.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/12/2017 02:49

(@ilyaskeskin)
Active Member
Konu başlatıcı

Endpoint protection programımız var. Akıllı telefonlara, usblere erişimi engelliyor lakin mobil erişim noktasını açtığımızda direk interneti veriyor. Ayrıca ethernet kablosunu çekip yapıyorlar bunu bir şekilde devre dışı kalıyor. Active Directordan bastığım kurallar kabloyu çeksede aktif kalıyor. O yüzden GPO ile çözmek istedim ama başaramadım. Sizin sisteminizde bunu deneyip tecrübe eder misiniz acaba?

Gönderildi : 12/12/2017 11:13

(@ilyaskeskin)
Active Member
Konu başlatıcı

Endpoint Protection device controldan media kısmından blockladığım zaman çalıştıramıyorlar. Eğer önceden engelli değilse sisteminizde usbler izin istemeden internet paylaşımını açıyor. Bilginize.

Gönderildi : 12/12/2017 13:13

(@yasinkaraman)
Estimable Member

Yani Kaspersky endpoint security center ile çözüme kavuştuğunuzu anlıyoruz değil mi ? 

Gönderildi : 12/12/2017 13:31

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Yani Kaspersky endpoint security center ile çözüme kavuştuğunuzu anlıyoruz değil mi ? 

Yasin bey,

üstte de belirttiğim gibi, sadece kaspersky değil, diğer markaların endpoint çözümlerinde de istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2017 01:32

(@ilyaskeskin)
Active Member
Konu başlatıcı

Endpoint Protection yazmamın sebebi marka ismi vermek istemedim Turan hocamın da dediği gibi diğer markaların da çözüm sunduğudur.  Diğer bir marka ile çözüme ulaştım. Yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 13/12/2017 12:21

(@yasinkaraman)
Estimable Member

Doğrudur Turan Hocam ben kaspersky kullandığım için ona odaklanmış olabilirim. Dediğiniz gibi her marka endpointler yapabiliyorsa sorun yok. 
Geri dönüş için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 13/12/2017 12:27

Paylaş: