Forum

0x80070035 bağlantı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

0x80070035 bağlantı hatası

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
14.9 K Görüntüleme
(@zafergorgun)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Çalıştığımız kurumda terminaller windows 10 işletim sistemine sahip serverda ise 2008 yüklü. Soh bir haftadır windows 10 güncellemeleri geldi her yükleme yapanın bilgisayarı bir daha servera erişemiyor. bildiğim tüm çözüm yollarını denedim ama bağnamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Verdiği hata kodu : 0x80070035

Gönderildi : 03/11/2017 12:21

(@sercansadikoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

https://www.youtube.com/watch?v=9DKmTxR8rfo

Gönderildi : 03/11/2017 12:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Hocamın önerisi ile çözülmez ise windows update servisini stop edin. c:\Windows\ SoftwareDistribution klasörünü silin.

Sonrasında sistemi yeniden başlatın. Güncellemeleri denetletin biraz uzun sürer ama güncellemesi lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2017 17:57

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

önerilere ek olarak aşağıdaki yöntemi tek bir host üzerinde test ederek, sonuca göre uygulayabilirsiniz.

- gelişmiş paylaşım ayarlarında bulunan tüm profilleri devre dışı bırakın.

- aygıt yöneticisinden eth. int. silip, yeniden yükleyin.

- gelişmiş paylaşım ayarlarında devre dışı bıraktığınız profilleri etkinleştirin.

- erişimi test edin.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/11/2017 04:40

(@zafergorgun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yukarıda yazılan tüm işlemleri yaptım ne yapıyorsam olmuyor. her güncellenen windows 10 bu hatayı vermeye başladı. format atma gibi bir şansım da yok şu an için. başka bir öneriniz varsa yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Gönderildi : 06/11/2017 00:50

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

o zaman sorunu daha da basite indirgeyip, tek bir host seçip, son yüklenen günçelleştirmeleri tek tek kaldırarak, erişimi test etmeyi deneyebilirsiniz.

erişim sorunu çözülen güncelleştirmeyi, devamında tüm hostlardan kaldırarak, geçiçi bir çözüm üretebilir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/11/2017 03:22

(@onurugurluoglu)
Gönderiler: 32
Trusted Member

Hata kodunu yanlış hatırlıyor olabilirim ama Windows Özelliklerini Aç Kapat ekranından SMB 1.0/CIFS Dosya Paylaşım Desteği aktif etmeniz gerekiyor.

Gönderildi : 06/11/2017 11:20

(@zafergorgun)
Estimable Member
Konu başlatıcı

windows 10 'un eski sürümüne geri dönerek sonu çözdüm arkadaşlar. İnternetteki tüm çözümleri denedim olmadı tek çare olarak bunu denedim oldu. teşekkürler.

Gönderildi : 07/11/2017 00:48

Paylaş: