Forum

Olmayan Dhcp Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Olmayan Dhcp Server'dan IP alamaya çalışıyor.

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
449 Görüntüleme
(@mehmetcantomak)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

İki tane dhcp sunucum vardı birini kaldırdım ama hala bazı bilgisayarlar kaldırmış olduğum sunucudan IP almaya çalışyor.

Gönderildi : 02/11/2017 20:49

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Yapınız ve  probleminiz  hakkında  daha  detaylı bilgi vermenizi rica  edeceğim, zira DNS sunucular zaten IP dağıtmazlar.

İki tane dns sunucum vardı birini kaldırdım ama hala bazı bilgisayarlar kaldırmış olduğum sunucudan IP almaya çalışyor.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 02/11/2017 22:01

(@mehmetcantomak)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kolay Gelsin.

Çalıştığım kurumda 1 fiziksel 1 sanal DCHP server vardı. Sanalı kaldırdık ama bazı bilgisayarlar hala Sanaldan IP almaya çalışıyor

Gönderildi : 02/11/2017 22:04

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

DHCP servisi yapısı itibari ile  bu mümkün değil, şöyle  özetleyeyim network kablosunu  bağladığınız  bir  client tüm networke dhcp anonsunu yapar ve networkte  bulunan dhcp server  bu anons doğrultusunda client bilgisayar a ip gönderir. yenidhcp 192.168.1.1 eskidhcp 192.168.1.2 olsun client ip istiyorum anonsunu 192.168.1.2 ip sine  göndermez farklı bir  problem veya  problemlerden ötürü client  ip  almıyor olabilir ancak belirttiğiniz şekilde bir  hata  pek mümkün değil ayrıca  nasıl bir  yapınız  var? ( Kaç adet  client kaç  adet sunucu network yapınızın durum nedir vlan vb uygulamalar  kullanıyor musunuz? )

Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 02/11/2017 22:11

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

İki tane dhcp sunucum vardı birini kaldırdım ama hala bazı bilgisayarlar kaldırmış olduğum sunucudan IP almaya çalışyor.

merhaba,

bu tespiti nasıl gerçekleştirdiniz ?

hostlar ip aldığından, dhcp server olarak hangi adresi görüyor ?

dhcp paketleri için trafiği dinlemeyi denediniz mi ? bkz. wireshark

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2017 02:38

(@yasinkaraman)
Gönderiler: 178
Estimable Member

Tamamen nacizahane bir fikir vermek istiyorum. Kaldırdığınız DHCP 8 gün geçici ip dağıttığını düşünerekten client tarafında da ipconfig /flushdns, ipconfig /release /renew yapmadıysanız bu şekilde eski ip üzerinden ip almaya devam etmeye çalışabilir mi ? Sadece bir fikir

Gönderildi : 03/11/2017 19:22

Paylaş: