Forum

win2003 de terminal...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win2003 de terminal server

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@barissaygin)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Konu çok revaçta iken ben de sormak istiyorum, win2k3 de TS kurmak istiyorum hic kurmadım bu yuzden benim icin onemli

Bir yazıda şöyle okudum, win2k3 için anlatıyor

"Lisanslama  işlemi  yapılmadığında  Terminal  Server  ın  hizmet  verme  süresinin  120  n

olmasından  bka  ,  kullacılan  lisanslama  olmadan  Terminal  Server  a  bağlanabilme süreleri  90  ndür"

Bununla ilgili olarak ,

ilk sorum   "120 gün + 90 gün = 210 gün boyunca clientlar win2k3 Terminal Servera Lisanslama yapmaksızın baglanabilirler"  olarak anladım bu süreyi dogru mu anlıyorum.

İkinci sorumn,  Bu sürelerin başlaması her kullanıcı için farklımı, yani TS a digerlerinden 2 gün sonra ilk defa baglanan client için lisanssız baglanma süresinin bitimi , diger clientlardan 2 gün sonrası mı olur?

Çok tesekkurler

Gönderildi : 22/10/2008 21:11

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

İlk olarak kaç kişi uzaktan bağlanacak?

Gönderildi : 22/10/2008 21:45

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

210 gün değil toplamda

lisanssız olarak clientlara 90 günlük (grace period) bağlantı hakkı veriyor ve licmgr ile bakıldığında temp device call olarak atanmış görürsünüz

bu süre sonunda client bağlanamaz register silme gibi bişi olursa client gene bağlanır ama terminal server günü dolana kadar

ve sanırım 120 gün sonra terminal server bunada izin vermez.  

Gönderildi : 22/10/2008 22:12

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba ;

w2003 ve w2008 üzerine TS rolünü yuklediğiniz andan itibaren 120 günlük süreniz başlamakta olup sahip olduğunuz Windows CAL sayısı kadar (user/device) bağlantıyı gerçekleştirebilrisiniz.

120 gün sonrasında satın alacak olduğunuz TS Cal sayısı kadar TS rolünü kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 22/10/2008 22:38

Paylaş: